1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Продавам, купувам, менувам, подарувам...

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 13 Декември 2017.

 1. Rigoberto

  Rigoberto
  Intern

  23
  24
  7 Март 2019
  Машко
  Prodavam orginal Pico 75w, picoto si go pravev za svoj kejf star e okolu pola godina na nego ima sigelei moonshot rta, za moonshotot dokupiv 2 bubble glassa gi davam komplet so nego coilovi celo kese za 50 godini da nemora da kupis coil, kapaceto e strugnato za da fati i 25mm atomizer na nego kako na slikata ima deadrabbit so plavata maska nema overhang. .. se nadevam nekoj ke mu se najde korisen jas go koristev kako backup mod no imam poveke sega i taka mi stoj ne go koristam a e interesen :)
  0-02-05-9da87d5917f334c109330b1f5bb7d31b40cc6bb470f79c2bc6456403c695d747_e1aeedd4.jpg 0-02-05-afd54dea76e58eb67ad56380be7ef25c49c3f6612692ab7547a6d69723a0589f_148956a.jpg 0-02-05-c472915ee436491d926b1004dbf506545bad51be1f2a4ae911beae30d4a47f49_5ec529c8.jpg
   
  На OldSchoolPvP му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  901
  714
  29 Март 2011
 3. nikolceeeeee

  nikolceeeeee
  Intern

  31
  25
  11 Мај 2016
  Машко
  Здраво дечки.Сакам да купам некој добар РТА и некој мод со вградена батерија.Има ли некој од вас да ми продаде и ке може ли преку карго да ми го прати.Поздрав
   
 4. Rigoberto

  Rigoberto
  Intern

  23
  24
  7 Март 2019
  Машко
  go prodadov moonshotot ostana uste picoto, vo kratki crti vo nego ima lg hg2 baterija so plava maska, ne e mnogu koristeno a isto i baterijata. cena 1800den

  Prodavam i Vandy vape Pyro v2 RDTA 3 pati upotrebeno.2000 den

  vo komplet bi gi dal zaedno za 3000den za clen na forumov realno picoto e orginal so kod moze na oficijalna da se proveri isto i pyroto do dusa nema klon od nego...
  20190316_203813-01.jpeg 20190312_091940.jpeg 20190312_091924.jpeg

  Испратено од SM-A530F преку IT.mk форум апликација
   
 5. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  177
  295
  3 Февруари 2019
  Машко
  Другари помагајте,ми треба аир флов инсерт за dwarv,го користам тој од 1,2мм заушки фатив :) немам поголеми инсерти,имам уште помали кој не пламирам да ги користам. Ако некој има од 2мм,2.5мм а не му требаат радо би ги купил одма. Или ако не ги продава а не ги користи на заем дур не стигнат моите.Јас нарачав од фт поголеми инсерти али дур дојдат пломби од устата ке ми излезат.Па кога ке дојдат моите ке ви ги дадам новите неупотребени.
  Овој dwarv го имам
  $14.80 Coppervape Dvarw MTL Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 5ml / 316 stainless steel + PEI / 22mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping
   
 6. nikolceeeeee

  nikolceeeeee
  Intern

  31
  25
  11 Мај 2016
  Машко
  Ај да пишам и тука.Понудете полнач за 18650ки ако има некој.Исто така заинтересиран сум и за никотински бази и ароми.Понудете само ако сте во можност да ми пратите по карго.Поздрав
   
 7. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,935
  7 Април 2012
  Машко
  Ај да се појавам и во овој дел од темата ;)
  Ги продавам следниве танкови:
  1. Inokin Scion $15.73 Authentic Innokin SCION Sub Ohm Tank Clearomizer - 3.5ml / 0.5ohm(70-110W) / stainless steel + glass at FastTech - Worldwide Free Shipping конплет + 6 греачи $9.87 Authentic Innokin SCION Replacement Coil Head (3-Pack) - 0.5ohm (70-110W) at FastTech - Worldwide Free Shipping танкот 600 + греачите 1000 или комплет 1500
  2. Sense Blazer200 $27.31 Authentic Sense Blazer 200 Sub Ohm Tank Clearomizer - 6ml / 0.2/0.6ohm / stainless steel + glass at FastTech - Worldwide Free Shipping + rba $20.19 Authentic Sense Blazer 200 Replacement RBA Coil Head (3-Pack) at FastTech - Worldwide Free Shipping (само една) комплет 1200
  3.Ijoy Combo rta $15.85 Authentic IJOY Combo RDTA Rebuildable Dripping Tank Atomizer - 6.5ml at FastTech - Worldwide Free Shipping комплет 800
  4.QP Fatality $25.18 FTL Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 4ml / 316 stainless steel / 28mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping комплет 1000
  5.QP JuggerKnot $21.57 JuggerKnot Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 4/6ml / 316 stainless steel / 24mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping комплет 800
  6.Medusa rda $19.35 Authentic GeekVape Medusa RDTA Rebuildable Dripping Tank Atomizer - 3ml / stainless steel / 25mm dia. at FastTech - Worldwide Free Shipping authentic-geekvape-medusa-rdta-rebuildable комплет 800
  7.Kylin2 $10.97 Kylin V2 Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer - 3/5ml / 304 stainless steel + glass / 30mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping (дојде со пукнато обично стакло) комплет 400
  Се собраа многу и немам време сите да ги користам :( ПО МОЖНОСТ од Скопје да не праќам по карго.
   
  На bicikle и Metuzalem им се допаѓа ова.
 8. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  177
  295
  3 Февруари 2019
  Машко
  Продавам его аио. Користен месец ипол,уште е под гаранција.сменето вкупно 4-5 греачи. Плус со него давам и силиконска навлака и гумичка за заштита на стаклото. Егото го купив 1900 ден,плус силиконските футроли 150 ден. Вкупно 2150 ден. Го давам за 1000 ден,плус давам гратис и течност околу 20мл американ тобако и нов неотворен греач за него. Ете за некој комплетен стартен кит. Мене ме откажа од цигарите.
  На сликата е само егото,силиконските футроли не ми се сликани.

  20190130_003830.jpg

  ПРОДАДЕНО
   
  Изменето од модератор: 20 Април 2019
 9. Mircheski

  Mircheski
  Intern

  4
  1
  24 Март 2019
  Машко
  Здраво дечки. Продавам Joyetech eGo AIO користено нецели 2 недели купено на 08.03.2019. Со него доаѓаат 2 греачи, 2 муштикли и USB кабелче. Го продавам затоа што купив поголем vape kit и не ми треба повеќе. Цена 1200 денари. 55692863_2136895043030746_6377838761669033984_n.jpg 56248012_590932874744775_6422046683953102848_n.jpg 56344486_342857379692434_8845794456771756032_n.jpg
   
 10. b.a

  b.a
  Gaining Experience

  142
  416
  9 Август 2010
  tecnost.jpg


  Продавам течност Innovation Flavours.


  30ML:
  Gold & Silver: 24mg, 18mg, 12mg, 6mg.

  10ML:
  Gold & Silver: 24mg, 18mg, 6mg.
  Tobacco Deluxe 6mg.
  Creamy Coffee: 18mg.
  Absolute Tobacco: 18mg, 12mg.
  Delroy 18mg.
  Egyptian Dream 12mg.


  Цена 100 денари 10ML, 300 денари 30ML.
  Малку се останати со ниска вредност на никотин.
   
 11. aalekso0

  aalekso0
  Intern

  17
  22
  17 Март 2018
  Машко
 12. antinormal

  antinormal
  Intern

  4
  9
  21 Декември 2015
  Машко
  Да не продава (или има вишок) некој грејачи за за Voopoo Uforce T2 тенк (N1, N2, N3, U2, U4, U6, U8)? Може и FreeMax FireLuke Mesh (0.15 ohm) грејачи кои одговараат за тенкот.
   
  Последна промена: 15 Април 2019
 13. zdrnik

  zdrnik
  Gaining Experience

  60
  72
  31 oктомври 2016
  Машко
  Јас имам N1.
   
  На antinormal му/ѝ се допаѓа ова.
 14. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  Пред месец дена земав Umbrella AIO (претпоставувам македонски ребрендинг на Joyetech?) за 1800 MKD

  Све супер ама греачите траат 5-6 дена ако се chain-вејпа (multiple draws within a small time frame). Ако ја сака некој за 1000 MKD, ПМ.

  Не е нешто добра понуда у споредба со тоа што го има на нет, али ако сте СК одма ќе е :p Ја ќе апгрејдам на RDA од нет.
   
  Последна промена: 17 Април 2019
 15. ParaziT69

  ParaziT69
  Intern

  43
  11
  14 Септември 2016
  Машко
  Продавам:

  - два Endura T22 (1 плав и 1 црн) по 1.200ден (како нови, мн малку користени)
  - 6 пакетчиња резервни греачи (има 5 во 1 пакетче, нови) 250ден пакетче

  Се во пакет заедно 3500ден со гратис течности од 0 и 3 никотин (50вг,50пг)

  $6.92 Authentic Innokin Endura T18 Coil Head (5-Pack) 5-pack - 1.5ohm at FastTech - Worldwide Free Shipping

  https://www.fasttech.com/products/0/10055685/4517901-authentic-innokin-endura-t22-starter-kit


  ПРОДАДЕНО
   
  Последна промена: 17 Април 2019
 16. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  177
  295
  3 Февруари 2019
  Машко
  Може и замена за опрема,било што..

  ПРОДАДЕНО
   
  Изменето од модератор: 20 Април 2019
 17. antinormal

  antinormal
  Intern

  4
  9
  21 Декември 2015
  Машко
  Колку имаш и за колку ги продаваш? Ако си во Скопје може да се најдеме некаде :)
   
 18. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  177
  295
  3 Февруари 2019
  Машко
  Продадено
   
 19. Rigoberto

  Rigoberto
  Intern

  23
  24
  7 Март 2019
  Машко
  ako ti treba imam punac za 4 baterii
   
 20. Rigoberto

  Rigoberto
  Intern

  23
  24
  7 Март 2019
  Машко
  Prodavam polnac za 4 baterii 600den Screenshot_26.jpg
   
 21. AmeriqUEST

  AmeriqUEST
  Intern

  4
  1
  27 Март 2018
  Машко
  Здраво,

  Некој да продава атомизер кој би пасувал на Joytech Cuboid Mini?
   
 22. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,935
  7 Април 2012
  Машко
  Сите пасуваат, конекторот на модот и на атомизерот е ист 510. Е сега ако сакаш Joytech атомизер тоа е друга работа.

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
 23. aalekso0

  aalekso0
  Intern

  17
  22
  17 Март 2018
  Машко
 24. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,935
  7 Април 2012
  Машко
  Промена на цени:
  1. 1200
  2. 1000
  3. 600
  4. 800
  5. 600
  6. 600
  7. Ако сака некој го давам гратис

  Sent from my SM-T561 using Tapatalk
   
  bicikle, fis1976 и на zdrnik им се допаѓа ова.
 25. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  864
  3 Март 2018
  ај ко си запнал за кајлинот да го дајш за кафе/пиво ќе го земам :D
  Моментално не сум ск, но ќе те контактирам кога ќе дојдам ќе се док. Секако ако не се пријави некој пред мене :)
   
Слични теми
 1. Astro
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  892
 2. omegaRED
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  775
 3. nvidia88
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  428
 4. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  191
Вчитување...

Сподели

Вчитување...