1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Дружба

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 17 Април 2018.

 1. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Постројување...

  1.png
  Само поздрав, батериите се живи. :hay:

  Краток муабет со @fis1976 ...
   
  На OldSchoolPvP, Tom Ford, fis1976 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,079
  2,399
  28 Јануари 2017
  Машко
  Некој да е слободен Сабота едно кафе/мини дружба да напреме? Одприлика 11:00 - 14:00.
   
  На AleX Vapes, gokica, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Јас можеби, ама не ветувам, не сум сигурен дали ќе можам.
   
 4. krema

  krema
  Professor

  10,022
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мене не ме пуштат од дома. :(
   
 5. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  469
  903
  15 Март 2016
  Машко
  Никако да се погодиме :( од 11 сум на работа, штета
   
 6. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  863
  3 Март 2018
  Ке удриме по една рака де :)
  Кичево сум инаку зс да не
   
 7. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,179
  13 Февруари 2014
  Машко
  Едно кафе ??? Ние во Скопје пиво пиеме по кафиќите кафиња слабо нудат :p.
  Ако сум слободен може да поминам на кратко ама не сум сигурен дали ке бидам.
   
  На Sharlovski и Ace Lud им се допаѓа ова.
 8. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,588
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Има некои планови/размислувања каде би се одржала?
   
  На AleX Vapes и Ace Lud им се допаѓа ова.
 9. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,079
  2,399
  28 Јануари 2017
  Машко
  Се немат кворум за собиранка, ќе пишам малце покасно.
   
 10. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  177
  295
  3 Февруари 2019
  Машко
  Ке беше убаво да се проследи предлогот на @Sharlovski, но и вака на блиц гледање е за убаво. Со @fis1976

  IMG-3b6ebc69bafbb0ff5b341bddf05bcec6-V.jpg
   
  На Rigoberto, Sharlovski, bicikle и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  10,022
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дружби има или секоја мома по дома си правите? :)
   
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ајде викенд можам и надвор од Скопје.

  ПС Велес имала некоја кафана што се збори низ маало ама не успеав да дознаам која точно.
   
 13. krema

  krema
  Professor

  10,022
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
 14. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,935
  7 Април 2012
  Машко
  Тешко со дружбите, некако не ни иде да се организираме.

  Sent from my Lenovo TB-X605L using Tapatalk
   
 15. InfinitasX

  InfinitasX
  Intern

  30
  27
  10 ноември 2018
  Еве колку да не биде само за друштвото на Дискорд сме објавиле.
  [​IMG]

  Се работеше за мала примо-предаја на ОБС Кубе мини и кафе-муабет со Метузалем.
   
  Ace Lud, Sharlovski и на Metuzalem им се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  10,022
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
  Парни локомотиви нема. :D
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. DaVoRkNe
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,389
 2. JasSum
  Одговори:
  53
  Прегледи:
  3,100
 3. Fatal1ty_
  Одговори:
  163
  Прегледи:
  17,510
 4. xenon
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  1,632
 5. Costigan_Jr
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  2,259
Вчитување...

Сподели

Вчитување...