1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Дружба

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 17 Април 2018.

 1. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  294
  9 Февруари 2018
  Машко
  Да Charonot ми е на пик сега, а за течностите неќам муабет да правам...таа куладата што није одавде беше луда....а тек па анабанана (или како и да беше ).
   
 2. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  294
  9 Февруари 2018
  Машко
  Што да правам...ми се враќа чувството од charonot...а го гледам АИО...
   
 3. krema

  krema
  Professor

  8,983
  8,735
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Ace Lud
  Колку души се собравте на дружбата? :)
   
 4. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,111
  1,924
  7 Април 2012
  Машко
  Не беше лошо 6 можеше и повеке но здравје друг пат

  Sent from my SM-T560 using Tapatalk
   
  На OldSchoolPvP, fis1976, bicikle и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,627
  742
  3 Март 2018
  Али духавме како за 10 :) Дадовме се од себе :)
   
  На shitpost101, krema, Ace Lud и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  431
  815
  15 Март 2016
  Машко
  На Chaeld10_8, Vst94, gokica и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  8,983
  8,735
  24 Јуни 2009
  Машко
  Инцидентно, а наоружани до зуби :D
  Убава дружба нека ви е :)
   
  На fis1976 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  431
  815
  15 Март 2016
  Машко
  се знае кој од тројцата е со тешка артилерија :D
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,111
  1,924
  7 Април 2012
  Машко
  Тој што пие швепс е предавникот меѓу вас

  Sent from my SM-T560 using Tapatalk
   
  На fis1976 и gokica им се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  8,983
  8,735
  24 Јуни 2009
  Машко
  И големи пари се вртат :)
  (ако забележавте на сликата)
   
  Chicco69, shitpost101, fis1976 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  294
  9 Февруари 2018
  Машко
  2-ца пиевме швепс xD али, 90% е на мицко артилеријата.
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  987
  2,224
  28 Јануари 2017
  Машко
  Момци (мислам дека девојки немаме) Недела до 16:00 сум Скопје (Аеродром), после то морам да се вратам в'село, ако е некој слободен за пиво би ми било драго да се видиме, сурат ту сурат.
   
  Последна промена: 11 Јули 2018
  OldSchoolPvP, Metuzalem и на gokica им се допаѓа ова.
 13. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,207
  11,242
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Семинар: Тестирање на Џоле Кубоид Мини наспроти Џоле Кубоид Големкиот во содејство со поновите Кајфуни и нивното влијание врз животната средина во амбиентот на биртиите. :hay:

  IMG_20180720_210813.png

  Abstract: Исти се и исто работат, само минито е помал. :hay: И двата се тешки упм. Копчињата (fire) им се на спротивни страни. Поради недостиг на мерни инструменти, не можевме да заклучиме дали екранот на големиот е за делче од милиметар поголем од малиот. На моменти изгледаше дека се исти, на моменти не. Потребно е дополнително финансирање за научни истражувања. :hay: Донации кај д-р Метузалем и асистент м-р Фис.

  Благодарност до другите учесници во експериментот:

  IMG_20180720_210935.png

  No atomizer or mod was harmed for the duration of this experiment. :)
   
  На Sharlovski, Ace Lud, ТАТА_МАТА и уште 6 други им се допаѓа ова.
 14. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  431
  815
  15 Март 2016
  Машко
  Убаво срочена семинарска, кратка и концизна , јас би додал само уште ова
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,111
  1,924
  7 Април 2012
  Машко
  Ке има ли расположени (слободни) членови да се направи една дружба? Сакате петок, сабота или евентуално недела. Место на настанот: Круг.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 16. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,207
  11,242
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Јас ич не знам, можеби ќе можам, можеби не.

  Подобро во недела да не плаќам паркинг, но тоа не е услов, не знам ни за недела дали ќе можам.
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 17. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  431
  815
  15 Март 2016
  Машко
  Јас и овој пат нема да можам, се враќам во недела вечер :(
   
 18. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,111
  1,924
  7 Април 2012
  Машко
  Како што гледам никој не е заинтересиран за дружење

  Sent from my SM-T560 using Tapatalk
   
 19. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,207
  11,242
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Ајде договарање за следна дружба овде.

  (Сабота, 20.10.2018, почеток 14:00 или 14:30, кафе бар Круг, т.ц. Бисер, населба Аеродром, Скопје :))

  Јас не знам дали ќе можам.
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,773
  1,345
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Исто,во Сабота во кафе бар круг

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 21. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,111
  1,924
  7 Април 2012
  Машко
  Присутен

  Sent from my SM-T560 using Tapatalk
   
 22. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  431
  815
  15 Март 2016
  Машко
 23. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,627
  742
  3 Март 2018
  опет?
  Ја ќе дојда ако ме пуштит жена ми :) Ако е дома ќе дојдам, да има кој да ја чува малава...
   
 24. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  753
  1,184
  13 Февруари 2014
  Машко
  +1 Ако ги завршам обавезите ке дојдам на време,ако не може и да каснам малку.
   
 25. krema

  krema
  Professor

  8,983
  8,735
  24 Јуни 2009
  Машко
Слични теми
 1. DaVoRkNe
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,351
 2. JasSum
  Одговори:
  53
  Прегледи:
  2,993
 3. Fatal1ty_
  Одговори:
  163
  Прегледи:
  17,247
 4. xenon
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  1,551
 5. Costigan_Jr
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  2,094
Вчитување...

Сподели

Вчитување...