• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

The_Witch_Hunter

Practice makes perfect
23 мај 2012
818
1,722
Streets Of Kamurocho and Golden Axed: A Cancelled Prototype will be free for a limited time
Golden Axed: A Cancelled Prototype is a build of a never-before-seen glimpse at a canned project called Golden Axe: Reborn
Се надевам дека овој прототип на Golden Axe: Reborn е цела игра, а не само едно ниво или така нешто, многу јако изгледа :geek:
Мислењето е автоматски споено:

On the occasion of SEGA’s 60th Anniversary, as a special treat to say “Thank You!” to our fans, SEGA is releasing a working prototype of Golden Axe Reborn, a single level created as proof-of-concept, or what’s known in the industry as a “vertical slice.” We’ve dubbed it, tongue in cheek, as “Golden Axed.”
Сепак само едно ниво е :cry:
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
6,900
8,117
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
Corsair VX 450W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Deepcool Steam Castle
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Dell
Audio
E sea....
Monitor
Benq GW2480E IPS
OS
Windows 10 Pro

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,192
3,110
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Mitsumi KFK-EB9HY Black
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Ќе излезе или cancelled e? Јас колку што разбрав откажана е нема да излезе никогаш. Golden Axed - to axe something, значи ја скинале.
 

The_Witch_Hunter

Practice makes perfect
23 мај 2012
818
1,722
Ќе излезе или cancelled e? Јас колку што разбрав откажана е нема да излезе никогаш. Golden Axed - to axe something, значи ја скинале.
Откажана е играта за понатамошен развој, меѓутоа ќе ја пуштат бесплатно како демо верзија, едно ниво само. Се надевам дека ако има голем интерес и добри критики дека ќе го воскреснат проектот.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,517
1,132
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Free.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,192
3,110
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Mitsumi KFK-EB9HY Black
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Откажана е играта за понатамошен развој, меѓутоа ќе ја пуштат бесплатно како демо верзија, едно ниво само. Се надевам дека ако има голем интерес и добри критики дека ќе го воскреснат проектот.
Да тоа знам, ама набрзинка читав и мислев дека Локван кажа да пингаме кога ќе излезе целата игра, сега сфаќам дека мислел само на прототипов, my bad :)
 

Mister

Gaining Experience
27 јануари 2012
142
77
Дајте предлог некои детски игри (девојче) што може да ги спуштак или купам. Освен нормално minecraft

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
87
213
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro
Ако на некого го фаќа око играва


Повелете код за активација на Steam

www.humblebundle.com/gift?key=ba8y4Ks6bdGAW4E8

мене она што ме интересираше од овомесечниот Humble Bundle си го активирав, оние кодови од игри што не ми фаќаат око ќе ги постирам овдека, ако е во ред.

Само Би замолил кој ќе успе да го искористи кодот нека пише овдека дека успешно ја активирал играта.
 

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
87
213
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro
Следна е:


Код за активација на Steam:

www.humblebundle.com/gift?key=8zvYNCWvncph8nZd

Kој ќе успе да го искористи кодот нека пише овдека дека успешно ја активирал играта.
 

MadBuldog

Gaining Experience
22 јуни 2008
87
213
Скопје
MadBuldog's setup  
Processor & Cooler
DT R7 3700X / LT 6700HQ
Motherboard
DT Gigabyte AORUS X570 Elite / LT Alienware 17 R3 Laptop Motherboard with i7 2.6GHz Quad Core CPU - DVV6W
Storage
DT Samsung 970 EVO 500 GB, Samsung 860 QVO 1 TB / LT Kingston A100 480 GB
PSU
DT Gigabyte AORUS 850W / LT Alienware 280W
RAM
DT 32 GB G-Skill DDR4 CL16 3200 Mhz / LT 16 GB G-Skill DDR4 SO-DIMM 2400 Mhz
Video card
DT AORUS GeForce® GTX 1070Ti 8G / LT GeForce® GTX 970 3G
Case
DT NZXT H510 Elite / LT Alienware 17 R3 + Alienware Graphics Amplifier
Mouse
DT Alienware Elite Gaming Mouse AW959 / LT ROCCAT Nyth
Keyboard
DT Alienware Pro Gaming Keyboard AW768 / LT ROCCAT ISKU FX+
Audio
DT Alienware Wireless Gaming Headset AW988 / LT ASUS STRIX PRO 2.0
Monitor
DT / LT Alienware 25 Gaming Monitor AW2518HF + LG 29UM67-P 29" Ultra Wide
OS
DT/ LT Windows 10 Pro
Еве уште една игра:


Код за активација на Steam:

www.humblebundle.com/gift?key=CVHe4tNWVeHFwzqX


Kој ќе успе да го искористи кодот нека пише овдека дека успешно ја активирал играта.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
6,900
8,117
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
Corsair VX 450W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Deepcool Steam Castle
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Dell
Audio
E sea....
Monitor
Benq GW2480E IPS
OS
Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,611
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно