1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Deezer Family

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Justice for All, 22 Мај 2017.

 1. BlueBaron

  BlueBaron
  Gaining Experience

  186
  150
  19 Јануари 2016
  Машко
  Студент
  Што бидна со ова Дизер Фемили? Се собравте 6 души или не, пошто и јас сум заинтересиран.
   
 2. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Се собра една шесторка и требаше да одбереме еден да биде главен профил и ништо после тоа.
   
 3. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Еве јас се нафаќам да бидам главен профил или било кој, ајде. Да пуштиме пари за една година и тоа би било тоа...
   
 4. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,487
  1,941
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Ајде, јас чекам некој доброволец за мастер. Кажете само кога и на кого да дадам пари.
   
 5. martin17

  martin17
  Gaining Experience

  92
  93
  2 Септември 2013
  Машко
  Ако има место и јас сум за.
   
 6. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Врска немам кој е за више. Почнувам нова листа.
  1. Баланар (мастер)
  2. Justice
  3. Tupacan
  4. Martin17
  5. BlueBaron
  6. ??
  Сегашнава претплата ми трае до 15-ти месецов. Дај до тогаш да средиме работа.
   
  На martin17 и Balanar им се допаѓа ова.
 7. zokimk

  zokimk
  Gaining Experience

  58
  51
  8 ноември 2016
  ️. Кога и кој ќе плаќа? На кого да се дадат пари? Има груп чат на тапа апликацијава?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. sostius

  sostius
  On your way to fame

  189
  553
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
 9. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Плаќа мастер профилот. Секој месец му се зема од сметка 7-8 евра колку беше...
  Ако не му плаќаме може да ни го исклучи профилот. Сите се логираме со еден username и password, а после тоа влагаме во нашиот профил. Ова се е од тоа што го прочитав, лично искуство со ова немам.

  Јас комотно би платил за една година унапред, другите кој колку сака. Ама подобро било да платиме за подолго време зашто ако некој ни излезе од групата треба да бараме друг што ќе го замени.
  На мастер профилот би му платиле преку жиро сметка.
  Ако се откаже zokimk, нема проблем.
   
 10. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Мислам дека е најдобро и најферски да се уплатат однапред пари за 12 месеци. Deezer Family излегува 126$ за цела година за 6 луѓе.
  Или во превод по човек доаѓа по 21 долар. Во денари тоа е 1071 денари.

  На сметка на мастер профилот да му се уплатат по 1100 денари, мој предлог и тоа би било тоа. 5500 да му стојат на сметка (без неговиот дел) и нека ги земаат од Deezer секој месец.
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,487
  1,941
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Сигурно нема годишна претплата? Читав по комјунити луѓе прашуваат како да ја исклучат годишната претплата, што значи дека има можност, но не успеав да најдам во профилот кај мене...
   
 12. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Колку што знам не.

  Имаат доста голема библиотека. Има локална музика повеќе отколку на Spotify.
  5104248E-0A9B-4754-B3B8-598801463817.png
   
 13. zokimk

  zokimk
  Gaining Experience

  58
  51
  8 ноември 2016
  Ја сум за. Кој ќе е мастер да му префрлиме по 1100 ден за цела год..?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 14. zokimk

  zokimk
  Gaining Experience

  58
  51
  8 ноември 2016
  @Justice for All мој број 070288000.
  Земи броеви и од други 4ца, направи една група на телеграм и да се договориме...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 15. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Неам Телеграм, Viber имате?
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Пишете ми го секој вашиот број во ПП и ќе ве додадам во група на вибер.
   
 17. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  1. Баланар (мастер)
  2. Justice
  3. Tupacan
  4. Martin17
  5. ZokiMK
  6. sostius
  Додаден е sostius наместо BlueBaron, зошто не ни пушти тел.број за да се договориме на Вибер.
   
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,284
  6,376
  21 Јануари 2009
 19. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  468210CA-8292-41C0-813D-1B48E3FB2C09.png
  Не ми се верува што сѐ има на Deezer.
   
 20. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Неможе да го убијат downloader-от, како печурки искачаат форкови.
   
 21. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  429
  243
  18 Март 2015
  Машко
 22. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  768
  693
  31 Мај 2011
  за вие што се договарате за Deezer Family, од човек доаѓа по 100 денари, бидејќи планот е 10 евра ко што видов, или 10 евра од човек?
   
 23. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Gaining Experience

  134
  94
  26 Јули 2017
  Машко
  студент
  Да, 1.75евра месечно, 20.98евра годишно по човек.
   
  На Steam. му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,442
  880
  1 Април 2012
  Машко
  Гледам се направила веќе една група за Deezer Family, има ли уште заинтересирани да направиме една шесторка?
   
 25. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  804
  712
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Ајде може, ја сум за.
   

Сподели

Вчитување...