1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Deezer Family

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Justice for All, 22 Мај 2017.

 1. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Ете, на муабетот се појави ново програмче. Deezloadr 1.2.0 (да, без буквата е на крај). Може да се спуштаат песни во FLAC формат.

  Едит: Тестирано, работи одлично.
   
  Последна промена: 25 ноември 2017
  На farkizz и kirev им се допаѓа ова.
 2. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Update: Во плеерот веќе не може да се слуша со FLAC. Но со скриптата сѐ уште може да се симнуваат.
   
  На Andrejrulz му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ifobt

  ifobt
  Gaining Experience

  103
  126
  26 Март 2015
  Машко
  Имаат некоја промоција?

  Јас плаќав 5-6 месеци по 7 евра и откажав пред некое време.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Јап. 0,30 евра месечно, т.е. 1 евро за 3 месеци Subscription Plans
   
  На ifobt му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ifobt

  ifobt
  Gaining Experience

  103
  126
  26 Март 2015
  Машко
  Re-subscribed :)

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  До пред нова година со десктоп апликацијата можеше да слушаш FLAC. Со скриптата од погоре, сѐ уште можеш да даунлоадираш FLAC :D
   
 7. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Ќе се собереме шест души за Дизер фемили? Или ќе си седиме на бесплатниот (со послаб квалитет на звук, шмрк)
   
 8. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  219
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Јас сум уште за.
   
 9. Pero

  Pero
  Intern

  29
  11
  28 Декември 2010
  Jas sum za


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 10. zokimk

  zokimk
  Gaining Experience

  58
  51
  8 ноември 2016  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 11. kikret

  kikret
  Intern

  4
  0
  3 Јануари 2018
  Машко
  и јас сум заинтересиран за дизер ако уште важи понудата
   
 12. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  219
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  1. Kirev
  2. Justice
  3. Pero
  4. ZokiMK
  5. Kikret
  6. ???
  Уште еден.
   
 13. zokimk

  zokimk
  Gaining Experience

  58
  51
  8 ноември 2016
  Како ќе ни излезе 6 души да си платиме веднаш за една год и да не се замараме? По колку?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 14. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,265
  25 ноември 2014
  Не ви изгледа на серка ова?
   
 15. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,508
  1,965
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Јас сум заинтересиран.
   
 16. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,453
  920
  1 Април 2012
  Машко
  И јас сум заинтересиран ако има место :) .
   
 17. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  219
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  1. Kirev
  2. Justice
  3. Pero
  4. ZokiMK
  5. Kikret
  6. tupacan
  Ок, имаме една шесторка.

  Овде може да се прочита како функционира работава. Во суштина ќе има еден Мастер профил кој ќе плаќа по 10,5 евра/месец и кој ќе креира подпрофили за останатите 5-мина.

  За плаќање ќе ни иде по 1,75 евра месечно и ќе треба да му ги даваме на мастер профилот. Претпоставувам банкарски би одело тоа. Да не се замараме да плаќаме секој месец би можеле и да платиме по 21 евро за цела година на мастерот па после Deezer автоматски ќе му зема од сметка по 10,5 месечно.

  Дали некој би сакал да волонтира да биде Мастер профил?

  Пробав да креирам една приватна порака ама не можев да го додадам Pero. Pero, види да не имаш блокирано праќање ПП во сетинзите на форумов.
   
  На kirev и tupacan им се допаѓа ова.
 18. zokimk

  zokimk
  Gaining Experience

  58
  51
  8 ноември 2016
  Функционира како Netflix. Еден креира профили и секој си го користи својот профил.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 19. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  219
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Што праиме бе луѓе? Кој ќе биде мастер профил? Ако неќе никој, ајде јас ќе бидам.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 20. kikret

  kikret
  Intern

  4
  0
  3 Јануари 2018
  Машко
  Се извинувам но ми излезе понуда за дизер со комшиите па ке се приклучам со нив, пошто и помалку компликации за плаќање можам во кеш да им дадам. Така да моето место е слободно. Извинете уште еднаш.
   
 21. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Да го пробам прво Deezer-ов, можно е да се приклучам јас.
   
 22. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  219
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  1. Kirev
  2. Justice
  3. Pero
  4. ZokiMK
  5. ?????
  6. tupacan
  Јас стварно не знам што ви е проблемот дечки. Имавме шесторка и никој ништо не презема.
   
 23. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Планирајте ме и мене во фамилијава... Јако ова у пм.
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 24. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  И јас може да излезам, колегава ќе зема... Инаку профилот е заеднички. Се логира со еден јузернејм и пасворд и мора да се „switch profile“.
   
 25. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,508
  1,965
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Веќе неколку дена го користам trial-от од 15 дена, можам да кажам само дека чудово е предобро.

  Доколку успееме само да платиме за година од еднаш (не успеав да најдам), ќе биде супер!
   

Сподели

Вчитување...