Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

впн

 1. Miki98

  препорачајте vpn (за Македонија)

  здраво ит другари дали може да предложите некоја впн со македонски сервери да биде евтино https://nordvpn.com/servers/macedonia/ дали е добро Норд впн или пиа впн. Ќе се користи поради блокирање на реклами и една ип адреса да биде да не се менува. благодарам однапред
 2. ContentBot

  Преку 106 дојави за бомби во последните три месеци

  Веќе трет месец по ред наставата на учениците во Скопје редовно се прекинува со дојави за поставени бомби. Дојавите пристигаат и во другите градови, а освен училишта, бомби започнаа да „се дојавуваат“ и во државни институции, на железничката станица, во трговски центри… Иницијалните дојави на...
На врв Дно