Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

uslugi.gov.mk

 1. ContentBot

  Колку време Uslugi.gov.mk и EID.mk ќе бидат со невалиден сертификат?

  Веќе три дена најважните владини сајтови Uslugi.gov.mk и EID.mk се без валиден SSL сертификат. Повеќе инфо @ „Системот е паднат“ – најважните владини сајтови со невалиден сертификат веќе 2 дена Што мислите, колку време ќе бидат без валиден SSL? Одговорете во анкетата.
 2. ContentBot

  „Системот е паднат“ – најважните владини сајтови со невалиден сертификат веќе 2 дена

  Ако граѓаните во последните два дена се упатиле на Uslugi.gov.mk – Националниот портал за електронски услуги, ќе бидат пречекани од ваква порака: Истата порака ќе се добие и ако се посети сајтот EID.mk кој е посредник-сајт до eID услугата која служи за електронска идентификација и претставува...
На врв Дно