Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

upshift

  1. ContentBot

    Стартап на месецот: UpShift – стремеж да се постане најдобрата HRtech компанија во светот

    UpShift е американскo-македонски стартап основан во 2016-та година чија примарна цел е да поврзува човечки ресурси со бизниси во САД. Стартапот има добиено 8.4 милиони долари инвестиции. Во seed инвестицискиот циклус во 2019 собраа 1.3 милиони од два инвеститори – Data Point Capital и Rev1...
На врв Дно