Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Стартап на месецот: UpShift – стремеж да се постане најдобрата HRtech компанија во светот

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
197
604
www.IT.mk
UpShift е американскo-македонски стартап основан во 2016-та година чија примарна цел е да поврзува човечки ресурси со бизниси во САД.

Стартапот има добиено 8.4 милиони долари инвестиции. Во seed инвестицискиот циклус во 2019 собраа 1.3 милиони од два инвеститори – Data Point Capital и Rev1 Venture, во 2020-та во Series A на постоечките инвеститори се приклучува и Indeed каде што Upshift добива уште 2.8 милиони долари, а во Series B во октомври, 2022-ра повторно во нова рунда се зајакнува со уште 4.3 милиони.

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.663
Мислења
946.884
Членови
34.141
Огласи
2.009
Најнов член
Paleyrenk
На врв Дно