• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ујп

  1. N

    Пријавување Данок?

    Дали да се пријави данок или не? Ова го прашувам пошто, бев на пракса 2 месеци, и добив секој месец над 4000 ден. Кога читам од УЈП за данок, го има ова Напомена: Даночниот обврзник кој остварува само приходи од плати или пензии или само приходи од земјоделска дејност или само приходи од...
На врв Дно