• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

semos

 1. N

  Се двоумам помеѓу Семос и Сивус за студии по графички дизајн, совет или претходно искуство? asap thx

  Доколку би избирале еден од овие два центри за студии по графички дизајн ( Семос или Сивус) кој би го препорачале и зошто? Во Сивус знам дека нудат летна пракса после завршување, меѓутоа не знам дали такви можности нудат во Семос... Во Семос нудат малку подобри попусти... Која од овие две...
 2. S

  Учење веб дизајн, семос, факултет?

  Еј, се интересирам за веб дизајн(плус графички дизајн ама мислам дека е подобро да се фокусирам на веб и после графички да ми е секундарно), можеби ќе се предомислам ама мислам дека не, планирам да почнам да чепкам деновиве па да видам шо како е и како ми се свиѓа, и некој ми препорача Семос(или...
На врв Дно