Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

poe

  1. smole

    Проблем со POE

    Имам IP камера Dahua SD59225U-HNI (PTZ) која бара 802.3at POE. Приклучена е на Mikrotik CRS112-8P-4S-IN кој испорачува 802.3at POE, со фабрички струјен адаптер 48V 1.6A (амперажата за сега е доволна за оваа намена иако има адаптер со повеќе ампери). Кабелот кој го користам е Lanmark (by...
На врв Дно