Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

photomath

  1. ContentBot

    Google го купува хрватскиот стартап PhotoMath за сума од над сто милиони евра

    Google најави купување на хрватскиот стартап PhotoMath, едукативна апликација со над 300 милиони преземања. Веста за купувањето доаѓа од Европската комисија, која треба да даде потврда за да се финализра зделката. Европската комисија постави рок до 28 март, до кога треба да ја донесе конечната...
На врв Дно