Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

microtica

  1. ContentBot

    Microtica со инвестиција од 350.000 долари ќе го освојува DevOps пазарот [.мк стартап на месецот]

    Microtica е платформа за автоматизација на DevOps процеси која им овозможува на компаниите и поединците да постават своја апликација на cloud инфраструктура за многу кратко време. Toa го прави со стандардизирање на начинот на кој се поставува инфраструктурата и апликацијата. 350.000 долари...
На врв Дно