Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

log4j

  1. ContentBot

    Apache издаде надградба за Log4j кошмарот

    Пропуст во популарната „Јava“-библиотека Log4j која се користи за креирање на логови во Јава-апликациите е причина поради која милиони апликации се подложни на онлајн напади. Американската агенција за сајбербезбедност и инфраструктура (CISA) го означи пропустот за критичен и го оцени со...
На врв Дно