Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

fakultet

 1. B

  Најквалитетна програма за ИТ во Македонија

  Можете ли да ми кажете кои се топ 3 или топ 5 (па и топ 10; само да се некако рангирани) институции, во смисла на универзитет/академија (Меѓународен Балк. Универзитет/Семос Академија), во Македонија за изучување на ИТ гранки? Еве, ќе набројам неколку што сум читал од нашиве, па некој шо повеќе...
 2. S

  Учење веб дизајн, семос, факултет?

  Еј, се интересирам за веб дизајн(плус графички дизајн ама мислам дека е подобро да се фокусирам на веб и после графички да ми е секундарно), можеби ќе се предомислам ама мислам дека не, планирам да почнам да чепкам деновиве па да видам шо како е и како ми се свиѓа, и некој ми препорача Семос(или...
На врв Дно