Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

цртеж

  1. ContentBot

    Антонио Илиевски – Pig Hands ја доби својата прва Magic the Gathering илустрација

    Пред една година еден од најголемите издавачи на друштвени игри – Wizards of the Coast, испрати понуда до Антонио Илевски, македонски графичар, попознат под псевдонимот Pig Hands. Понудата беше за цртање на Magic the Gathering карта, што е огромен чекор за сите илустратори. Magic the...
На врв Дно