Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Антонио Илиевски – Pig Hands ја доби својата прва Magic the Gathering илустрација

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
218
668
www.IT.mk
Пред една година еден од најголемите издавачи на друштвени игри – Wizards of the Coast, испрати понуда до Антонио Илевски, македонски графичар, попознат под псевдонимот Pig Hands. Понудата беше за цртање на Magic the Gathering карта, што е огромен чекор за сите илустратори.

1638301877257.png

PigsDoom-1600x1600.jpg


257859672_4646847222041812_1271052762361461188_n.jpg


Magic the Gathering e најпопуларната друштвена игра со карти. Издадена е во 1993 година од Wizards of the Coast и оттогаш на играта работеле куп талентирани уметници и илустратори. Играта е најпрепознатлива по стратешките елементи и можностите за различни начини за градење на шпилови и победа, но и по неверојатните и уникатни илустрации за секоја карта.

За соработката со Wizard of the Coast зборувавме со Антонио Илиевски > Антонио Илиевски - Pig Hands ја доби својата прва Magic the Gathering илустрација ⋆ IT.mk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.363
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно