Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

bufferbloat

  1. C

    Gaming Settings за SpeedPort Entry 2i

    Ја отворам темава да споделам знаење околу QOS сетинзите на Speedport Entry 2i од Македонски Телеком со цел да се намали bufferbloat на интернет конекцијата за да нема ping spikes кога има повеќе корисници на истата. Пред да менувате што и да е направете бекап : 192.168.1.1 >> Логирајте се на...
На врв Дно