• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

brainster

 1. ContentBot

  Што е Brainster Next College и што да очекувате – одговараат Петар Ниновски и Александар Клашниновски [интервју]

  Последните неколку месеци во медиумите беше најавено отворањето на новата високообразовна институција Браинстер Некст (Brainster Next), која е еден вид на спин-оф од понудата на Браинстер – приватен едукативен центар кој спроведува едукациски програми генерално од областа на ИТ, но и маркетинг и...
 2. L

  Brainster академија инфо

  Здраво, Заинтересиран сум за Академијата за Андроид програмирање на Brainster. Ме интересира дали некој од вас ја посетувал, колку е задоволен,колку може да се научи и дали после завршувањето наоѓаат работа како што ветуваат.
На врв Дно