• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Brainster академија инфо

• Ја почнал/а темата

Lastbreath

Intern
19 октомври 2009
58
20
Скопје
www.vasilstojanoski.com
Здраво,

Заинтересиран сум за Академијата за Андроид програмирање на Brainster. Ме интересира дали некој од вас ја посетувал, колку е задоволен,колку може да се научи и дали после завршувањето наоѓаат работа како што ветуваат.

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,757
6,790
www.mikrotikmacedonia.net
Здраво,

Заинтересиран сум за Академијата за Андроид програмирање на Brainster. Ме интересира дали некој од вас ја посетувал, колку е задоволен,колку може да се научи и дали после завршувањето наоѓаат работа како што ветуваат.
Точно е. На кој не му најдат работа го тепаат.

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,219
27,774
kalco.ru
Академијата е ок имам пријатели кои ја посетуваа...
А за работа хм... Во оваа држава работа може да ти вети само Партиска книшка, а се останато колку те бива и колку знаеш да се продадеш...

srle89

Gaining Experience
20 март 2013
71
62
Здраво,

Обично тие курсеви се интро, ептен почетно. Не верувам дека некој би те примил после 1 месец посетуван курс. Ама ако вложиш барем година дена труд, сигурен сум дека можеш да најдеш пракса, па потоа и работа.

AleksandarT

Gaining Experience
24 февруари 2011
119
181
Обично тие курсеви се интро, ептен почетно. Не верувам дека некој би те примил после 1 месец посетуван курс. Ама ако вложиш барем година дена труд, сигурен сум дека можеш да најдеш пракса, па потоа и работа.
Точно така, овие курсеви се за да заинтересираат за темата повеќе, и да ги научиш основите.
После овој курс, мораш сам да посветиш време со туториали и да пробуваш сам некои работи за да можеш да работиш добри проекти.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,336
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно