• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Brainster академија инфо

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Lastbreath

Intern
19 октомври 2009
58
20
Скопје
www.vasilstojanoski.com
Здраво,

Заинтересиран сум за Академијата за Андроид програмирање на Brainster. Ме интересира дали некој од вас ја посетувал, колку е задоволен,колку може да се научи и дали после завршувањето наоѓаат работа како што ветуваат.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,849
6,868
www.mikrotikmacedonia.net
Здраво,

Заинтересиран сум за Академијата за Андроид програмирање на Brainster. Ме интересира дали некој од вас ја посетувал, колку е задоволен,колку може да се научи и дали после завршувањето наоѓаат работа како што ветуваат.
Точно е. На кој не му најдат работа го тепаат.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,370
29,002
kalco.ru
Академијата е ок имам пријатели кои ја посетуваа...
А за работа хм... Во оваа држава работа може да ти вети само Партиска книшка, а се останато колку те бива и колку знаеш да се продадеш...
 

srle89

Gaining Experience
20 март 2013
71
62
Здраво,

Заинтересиран сум за Академијата за Андроид програмирање на Brainster. Ме интересира дали некој од вас ја посетувал, колку е задоволен,колку може да се научи и дали после завршувањето наоѓаат работа како што ветуваат.
Обично тие курсеви се интро, ептен почетно. Не верувам дека некој би те примил после 1 месец посетуван курс. Ама ако вложиш барем година дена труд, сигурен сум дека можеш да најдеш пракса, па потоа и работа.
 

AleksandarT

Gaining Experience
24 февруари 2011
123
182
Обично тие курсеви се интро, ептен почетно. Не верувам дека некој би те примил после 1 месец посетуван курс. Ама ако вложиш барем година дена труд, сигурен сум дека можеш да најдеш пракса, па потоа и работа.
Точно така, овие курсеви се за да заинтересираат за темата повеќе, и да ги научиш основите.
После овој курс, мораш сам да посветиш време со туториали и да пробуваш сам некои работи за да можеш да работиш добри проекти.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,673
Мислења
862,069
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно