• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

asrock

 1. rippermkd

  delovi za PC

  phenom II x4 955 Black edition; na podolunavedenata ploca se kloka do 3.8ghz bez gibanje na voltaza cena 1500mkd asrock 970m pro3 microATX ploca (retkost za AM3+) = 1800mkd asus rx550 2gb so garancija do maj 2021 (posledna odi na prodazba) =2800mkd 4gb ram gskill 1600mhz ddr3 1000mkd cena za...
 2. c0mrade

  Проценка AsRock H110M-DGS и Intel G4400 LGA-1151

  Здраво дечки, Пред да одат на продажба би ве замолил за проценка на следниве делови ASRock > H110M-DGS Intel® Pentium® Processor G4400 (3M Cache, 3.30 GHz) Product Specifications Купени од Нексио пред ~2 години, процесорот има гаранција до 21.11.2019 а матичната само што и истече Малку се...
 3. dr.doom

  Мрзнење на Биос As Rock X470 Master SLI

  Здраво на сите, После цели 4 години од лап топ се префрлив на десктоп пц и нормално почнаа да се појавуваат некои чудни мали проблемчиња. Еден од тие проблеми е како што кажува насловот на темата е мрзнење на биосот (на почетокот го немаше) кога и да сакам да влезам во него имам замрзнат...
На врв Дно