• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ads

  1. Garfield'

    Вебсајт за здрав живот и спорт во повеќе јазици

    Здраво Сакав да прашам дали можам да направам веб-сајт за здрав живот и спорт каде што ќе има суппорт од сите јазици без translate на google? Кои платформи да ги изберам односно во wordpress ли е подобро и која тема? И дали ќе може после 6-7 месеци да се монетизира веб-сајтот на сите јазици...
На врв Дно