Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ads

 1. ContentBot

  Google го дискриминира македонскиот и албанскиот јазик

  Во денешната дигитално доба, онлајн рекламирањето стана основна компонента на бизнис стратегиите ширум светот. Меѓутоа, кога се работи за специфични пазари, јазичните бариери често претставуваат големи предизвици. Ваква пречка постои за рекламирањето во Македонија, Албанија и Косово, бидејќи...
 2. Miki98

  Направете побрзо отварање на вашиот интернет преку DNS

  Здраво ит другари сакам да споделам пред неколку месеци и денес ги менував овие днс што се преферирана и алтернативна или кажана секундарна. Што забележив од овие днс? Откако го сменив на cloudflare 1.1.1.1 1.0.0.1 на рутерот,сите веб-сајтови,дури и форумот го отвара побрзо, дури и на speedtest...
 3. Garfield'

  Вебсајт за здрав живот и спорт во повеќе јазици

  Здраво Сакав да прашам дали можам да направам веб-сајт за здрав живот и спорт каде што ќе има суппорт од сите јазици без translate на google? Кои платформи да ги изберам односно во wordpress ли е подобро и која тема? И дали ќе може после 6-7 месеци да се монетизира веб-сајтот на сите јазици...
На врв Дно