Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Вебсајт за здрав живот и спорт во повеќе јазици

Garfield'

Баниран/a
18 јануари 2019
299
59
Blisku Berovo
Здраво
Сакав да прашам дали можам да направам веб-сајт за здрав живот и спорт каде што ќе има суппорт од сите јазици без translate на google?
Кои платформи да ги изберам односно
во wordpress ли е подобро и која тема?
И дали ќе може после 6-7 месеци да се монетизира веб-сајтот на сите јазици?
Благодарам однапред
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.318
1.076
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Za wordpress imas nekolku plagini koi ke ti ovozmozat sajtot da bide multi jazicen. Toa znaci deka sekoj post ke treba da si go prevedes manuelno. I da, ke mozes da gi monetiziras postovite sekako. Ke si instaliras plugin za reklami i ke si gi pozicioniras da se pojavuvaat na sekoj post


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1.908
1.244
Здраво
Сакав да прашам дали можам да направам веб-сајт за здрав живот и спорт каде што ќе има суппорт од сите јазици без translate на google?
Кои платформи да ги изберам односно
во wordpress ли е подобро и која тема?
И дали ќе може после 6-7 месеци да се монетизира веб-сајтот на сите јазици?
Благодарам однапред

Можеш со Вордпрес, имаш плагини за повеќејазичност, најдобар е WP Multilingual, али тој ти е платен, како бесплатен користам Polylang, супер си функционира.

Си инсталираш плагин за рекламички, Гугл Адс или некој друг и си тераат реклами.

Тема сам ќе си избереш.

Дали ќе можеш да го монетизираш зависи од тебе, колку прегледи ќе носиш.
 
Здраво
Сакав да прашам дали можам да направам веб-сајт за здрав живот и спорт каде што ќе има суппорт од сите јазици без translate на google?
Кои платформи да ги изберам односно
во wordpress ли е подобро и која тема?
И дали ќе може после 6-7 месеци да се монетизира веб-сајтот на сите јазици?
Благодарам однапред
Mozis da go napravis toa ama monetiziranje na site jazici potocno xyz e recisi nevozmozna. Neznam kakov ekpert treba da bidis za da go postignis toa. Zaludno e ne maci se. Poarno edno niche odberi so eden jazik od kolku multy niche ako nemas vreme za po 5-6 posta dnevno da pisis.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.260
Мислења
977.624
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно