• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Vinter108

 1. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Гледам оти со златово неможе да се плаќа па луѓево почнаа да не го купуваат, глупости, го форсирате БТЦ да овозможува трансакции за дрангулашки од неколку долари... Целта на БТЦ никогаш не ни била да биде платежно средство туку safe haven или store of value. Сите кога ќе вложуете у шиткоини и...
 2. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Ретардирани се тие шо местат Crypto (BTC/ETH) како Payment Gateway и овие шо плаќаат со истите. Ако немаш ништо против, оти во видеото има твој близок :)
 3. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Ама го сетив врвов браво, треба да си отворам ЈутЈуб каналче. :love: Спремајте се за 20к BTC, буквално сите шо купија БТЦ на 20к во 2017 се сега пак влезени, red alert...
 4. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  BlockFi Mistakenly Deposits Outsized Bitcoin Payments Сеир на Reddit Да не лапна некој од форумов некој БТЦ, проверете си. :LOL:
 5. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Ваква легенда еднаш се раѓа, шиба коин убаво ќе ве ишиба :ROFLMAO:
 6. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Бутнав во Шиба Ину само за да имам да навивам у шиткоин шо ќе го престаса DOGE и на Елон и на мајка му да им се измочам у фаца. Виталик saves the day, мајсторот изгоре 7.2 милијарди долари од SHIBA, 41% од total supply...Transaction ID...
 7. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Само будалите акумулираат БТЦ на ваа цена друже, сите акумулираа на 5-10к коа беше БТЦ, сега новајлииве ќе ги поебат и тоа убаво, x3 полошо од 2017та. Иначе, шо слушам на Елон мајка му се дупела?
 8. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Тоа е тоа, македончето од нигде никаде ко чир ќе испадне у секоја заедница. :LOL:
 9. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Еве просечно македонче, се фали со фирмите шо му давала ЕТХ за да тестира... 10 ЕТХ тешко дека некогаш ќе сум ги видел ЛОЛ. Нема за што да се извинам, кажа дека не треба да ги ставаат сите јајца во една иста кошница и затоа ти реплицирав дека не е баш убаво само да се цепа со БТЦ и ЕТХ. Секоја...
 10. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  DOGE 45 центи ATH, тоа кажува се, сврти една страна две наназад ќе видиш дека сум пишал на 18ти Април дека врвот е достигнат и деќа ќе паѓа и ете од тогаш до сега е 20% доле. 1619325787 Друже ако копаш БТЦ и ЕТХ не си brainiac, ти можеш да бидеш во криптото и од 2010та, ама со моменталниов...
 11. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Апсолутно, PoS постави нови стандарди, копањето од Јануари може му донело x2 ама на BSC секоја ден испаѓаат DeFi Slippage Coins кои што одат и до x1000 и тоа за неколку месеци, погледнете ги само SafeMoon, ElonGate и сличните, јесте дека се шиткоини ама луѓе со 20-50$ направија илјадници долари...
 12. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Оди објасни ми за GME, регулирана фирма со децении на берза, после shortot луѓето пак продолжија да ја пумпаат акцијата, се префли играта од крипто во stock берзата, едноставно е, ако луѓето сакаат да ја купат ќе ја купат па макар и значела ништо. GME ти е ко DOGE, use-case 0, ама ете, малите...
 13. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Тако је, неможам да реагирам на мислења ама имаш лајк. :) Иначе роџаци спасујте се, брод је ударио у мразулец, спремајте се за евтин BTC.
 14. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Prais TA , leverage x10 mavas stakiras ada so nadez deka ke pustat od magicnite smart contracts so gi ima fakticki sekoj shitcoin..igras so liquidity mining na 5/5 rizik na shitcoini so 50k apy i ke dojde nekoe bogato detule od tviter i ke butne nekoja iljadarka na dogecoin i za nedela dena ke...
 15. V

  Дигитални крипто-валути: совети - подесувања (забранета трговија ако сте без права на огласување!)

  Човек учи додека е жив, сите правиме грешки, посебно со криптото ништо не е сигурно во ТА, може да дропне 50% у рок од една недела и да се чудиш шо е причината. Иначе зошто неможам да реагирам на мислења?
На врв Дно