• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од fenomenmk

 1. fenomenmk

  Рецензија Mi Wifi Mini Wireless AC рутер

  ако може да си прашам нешто. На домашна wifi мрежа овозможена од mi wifi nano рутер, ми се поврзани меѓу другото и андроид сони тв, и мојот телефон. Се обидивам да ставам андроид тв апликација, која би требло по дефолт да се поврзе со тв кога се на иста wifi мрежа. Проблемот е што не се...
 2. fenomenmk

  Рецензија Mi Wifi Mini Wireless AC рутер

  Поврзан со претходни сетинзи што ги имаше кога бев на телекабел, исклучен вифи на хуавеи и си тера. На спеедтест сега како да спушта со поголема брзина него хуавеито, можда е пласибо штознам :) Треба нешто да подесам специјално? Или да терам вака? Sent from my iPhone using Tapatalk
 3. fenomenmk

  Рецензија Mi Wifi Mini Wireless AC рутер

  Ќе пробам утре, сега на прва не гледам копче за гасење wifi на хуавеито. Ќе треба тоа изгледа да се сетира ама накнадно ќе ве прашам како :) Sent from my iPhone using Tapatalk
 4. fenomenmk

  Рецензија Mi Wifi Mini Wireless AC рутер

  Како да го врзам рутерчево на huawei од телеком што го добив со оптиката за да ми иде wifi преку него? Sent from my iPhone using Tapatalk
 5. fenomenmk

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Тоа не му бега @the_maker ;) Sent from my iPhone using Tapatalk
 6. fenomenmk

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Редми Ноте3, несака да полни. Пробано со два полначи кои полнат МиНоте, значи не е до нив. Можно е да бил во контакт со вода. Од кога видов за водата си работеше се ок, кога дојде време да се полни ништо од бизнисот :( Некоја идеја? Sent from my iPhone using Tapatalk
 7. fenomenmk

  Проценка на Лаптоп

  Да не отварам нова тема, Колку може да се шитне лаптом со следните спец. HP Notebook - 17-x024ng (ENERGY STAR) Product Specifications | HP® Customer Support Земен од Германија пред 4 месеци користен скоро ич :) можда 15 дена и тоа само за интернет. Sent from my iPhone using Tapatalk
 8. fenomenmk

  Рецензија Mi Wifi Mini Wireless AC рутер

  Ај како познавачи на тематикава да Ве прашам нешто. До пред два дена користев привремено mimini ruter го штекнав на кабел и во струја ми стаив пасс на мрежа и си го користев без никакви проблеми две три недели, повремено закачени и до 8 уреди, за нормално сурфање фб, YouTube... деца цртани итн...
 9. fenomenmk

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Декларирано има, а дали функционира треба да се провери. Sent from my iPhone using Tapatalk
 10. fenomenmk

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Има опција да влезе и heart rate сензорот, за поточни податоци. Само пак стои тоа што го кажаа претходно, кој може да ти гарантира :) Sent from my iPhone using Tapatalk
 11. fenomenmk

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Најверојатно MiNote 2 Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 12. fenomenmk

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Неможам да најдам за рн3 (HMNote3) Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 13. fenomenmk

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Лимит има на комерцијална е-банка за рутиран уред. Се друго си е функционално. Сметки плаќање .... Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 14. fenomenmk

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Е сеа со ценава за година дена утепа :( Кој ќе издржи толку Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 15. fenomenmk

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Ја има во hi.mk ама не е уште официјално во продажба Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
На врв Дно