• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Зоте Брос

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,463
8,589
Скопје
Не случајно го поставив флаерот горе. Правен е во MS Paint од некој што има елементарно непознавање од дизајн. Најверојатно „газдите“ го нашле првиот сервисер што имал несреќа да им се појави пред очи и му рекле маркетинг флаер да направиш.

Така Риверсофт правеше. Така нефункционални веб страни се прават, а по утрото денот се познава.

И уште еднаш:

Тебе да те видам ова во Paint да го направиш.
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
881
534
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
Логото реално изгледа како разгледница за деца од забавиште. Нека отворат книжара...
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,267
8,536
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,936
2,469
Ја имаат опцијата да си нарачаш производ што го сакаш и ќе ти го донесат ( како Нексио). Не ме држете за збор, но среда можеш да го нарачаш, во четврток они го нарачуваат и во понеделник веќе го имате.

Веб страната ја средуваат, се надевам ќе биде прегледна.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
855
745
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
Да не знае некој дали во Зоте ги признаваат гаранциите од АМЦ? Или кај да одам? Имам другар со CM напојување што му рикна деновиве додека си играа со струјата низ карпош, и треба уште да е под гаранција, 1.5 година е пројдено, ама 5 има напојувањето.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid
  • Ја почнал/а темата
  • #83

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
846
909
Да не знае некој дали во Зоте ги признаваат гаранциите од АМЦ? Или кај да одам? Имам другар со CM напојување што му рикна деновиве додека си играа со струјата низ карпош, и треба уште да е под гаранција, 1.5 година е пројдено, ама 5 има напојувањето.
Нека иде во ЕВН, не е ни АМЦ крив што овие палат-гасат
 

Peceto

Gaining Experience
24 јули 2012
62
73
Да не знае некој дали во Зоте ги признаваат гаранциите од АМЦ? Или кај да одам? Имам другар со CM напојување што му рикна деновиве додека си играа со струјата низ карпош, и треба уште да е под гаранција, 1.5 година е пројдено, ама 5 има напојувањето.
Само локацијата им е иста, немаат никаква обврска за гаранциите на АМЦ. Не си прв со вакво прашање. Секоја недела иде некој да ги праша нешто такво. :D
Од друга страна пак може да му помогнат бидејки имаа соработка со АМЦ па може ке знаат нешто повеке-од каде зимале АМЦ СМ и да го пратат на право место. Нека ги праша...
 

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,406
3,963
Скопје
Да не знае некој дали во Зоте ги признаваат гаранциите од АМЦ? Или кај да одам? Имам другар со CM напојување што му рикна деновиве додека си играа со струјата низ карпош, и треба уште да е под гаранција, 1.5 година е пројдено, ама 5 има напојувањето.
Другар купи Antec Edge 750W од Мебиус, делумно и по моја препорака бидејќи во моменот немаше нешто асално. За година дена рикна, Мебиус во меѓувреме затвори. 7 години гаранција имаше, тури му пепел. Фрлени 6-7к за напајање за џабе.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,636
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,267
8,536
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Веб страна јок а?
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,267
8,536
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,214
4,423
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Кој не го гледал филмот, а и сценава особено, задолжително да се гледа!
Храбра сцена, храбра. Не за сите.
Еднакво храбро како и да земеш дуќан (ex-AMC) за 6000 евра месечно...
 

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
Прв впечаток од Зоте, не баш најпозитивен.
За на работа ми требаше рутер и ми текна да поминам да видам што имаат и гледам само Тенда и ТП линк.
Го прашувам дечкото што работи таму дали имаат нешто посаглам рутери од Тенда и ТП-Линк и ми го нуди ТПлинк 740n моделот. Повторно му поставувам прашање: друг бренд поквалитетен што поддржува AC стандард, и добивам одговор дека Тендата како бренд се поквалитетни.
Му се заблагодарувам, вртам налево круг и ... Среќа што нема да имам потреба да пазарам таму
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,339
2,162
Прв впечаток од Зоте, не баш најпозитивен.
За на работа ми требаше рутер и ми текна да поминам да видам што имаат и гледам само Тенда и ТП линк.
Го прашувам дечкото што работи таму дали имаат нешто посаглам рутери од Тенда и ТП-Линк и ми го нуди ТПлинк 740n моделот. Повторно му поставувам прашање: друг бренд поквалитетен што поддржува AC стандард, и добивам одговор дека Тендата како бренд се поквалитетни.
Му се заблагодарувам, вртам налево круг и ... Среќа што нема да имам потреба да пазарам таму
Ќе се надоврзам на тебе. Им се јавив пред некој ден да ги прашам дали имаат на лагер од high-refresh-rate IPS мониторите на AOC. Ми нудеа алтернативни модели со T/N панел упорно, иако напоменав дека мора да е IPS. Но морам да признаам, дечкото беше многу љубезен и трпелив, што не е често за нашиве продавници.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,463
8,589
Скопје
Ми нудеа алтернативни модели со T/N панел упорно
дечкото беше многу љубезен и трпелив
Чекај сеа не иде ова вака. Кога некој е упорен за нешто, не може да е трпелив.
Евентуално ти да си бил упорен а овој трпелив...
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,339
2,162
Чекај сеа не иде ова вака. Кога некој е упорен за нешто, не може да е трпелив.
Евентуално ти да си бил упорен а овој трпелив...
Мора да изедеш трици.

Трпелив беше, бидејќи типот одговори кои гејминг монитори со IPS панел може да ги донесе, колку се чека за доства и која е цената. Али кога заврши со тоа, си добив sales pitch и нудеше монитори што има на лагер. Патем, и сите retailers се такви.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,141
Мислења
839,307
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно