1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Ficiani, 6 Септември 2018.

 1. џонидерп

  џонидерп
  Intern

  46
  46
  16 Јуни 2019
  Машко
  Во Mi Store заден браник е 1200 ден., од ибеј/Али 3.79 $.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  10,154
  9,765
  24 Јуни 2009
  Машко
  А што те чуди?
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. damil

  damil
  On your way to fame

  734
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Исто како резервни делови во Порше.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. џонидерп

  џонидерп
  Intern

  46
  46
  16 Јуни 2019
  Машко
  Update: Бојата не е сивкаста туку црна, и ептен отскокнува.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nenadkriso

  Nenadkriso
  Intern

  1
  1
  27 Јануари 2020
  Машко
  Дали некој купил mi365 од mobelix или we-roll? Пошто таму се пo 21000 а во MiStore се 25900?
   
  Последна промена: 29 Јануари 2020
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  180
  74
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  И кога ќе ги видат гумите нечепнати... :D:D
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. damil

  damil
  On your way to fame

  734
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ќе го повози у Солун еден круг....
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  83
  75
  26 Декември 2018
  Машко
  Дечки по 1200км+ ми се дупна предна гума и сега се мислам дали да је менјам или да пробам со Slime?Ваши Искуства? Читам на другите форуми мислењанта се поделени..
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,615
  1,708
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Slime се става ПРЕД да ти се дупне гумата.
  Смени ја па во новата стави течност.
   
 10. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  502
  189
  14 ноември 2016
  Машко
  ^

  Или едноставно направи го ова
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  632
  325
  7 oктомври 2014
  Смени ја терај уште 1200 и пак ќе ја смениш.

  Топ километри си поминал.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На mdeni и tamamuzicar им се допаѓа ова.
 12. AzrA.M

  AzrA.M
  Intern

  2
  1
  20 Февруари 2020
  Женско
  Дали имате купувано Шаоми/Ксаоми од овде:
  Оригинален Xiaomi M365 Електричен тротинет

  Немам искуство со електричниве тротинети, па ако има некој мислење и за другава марка: Segway Ninebot Kickscooter ES2 електричен тротинет Македонија | 24 месеци гаранција

  Гледам ја има и во Нептун:
  Електричен тротинет SEGWAY NINEBOT ES1, 25km, 100KG, 20km/h, 187Wh

  Секоја препорака е добредојдена.
   
 13. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  83
  75
  26 Декември 2018
  Машко
  Прескапи се на нашиот пазар. Можеш да ги најдеш за ~300 евра ако имаш можност да отидеш до Грција или Бугарија.
   
 14. AzrA.M

  AzrA.M
  Intern

  2
  1
  20 Февруари 2020
  Женско
  Не би имала прилика, барем не за скоро :( секаде гледам онај од Xiaomi дека е 25990 денари вчера ми излезе дека има попуст овде.. а и сакав за субвенции да искористам
  А како модел кој би го препорачал? или да барам други?
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tamamuzicar

  tamamuzicar
  Intern

  14
  3
  10 Февруари 2011
  kako ste decki arni li ste?:)vcera jas bev za skopje i si kupiv xiaomi 365 pro od bidi fit za 32000 preku stopanska banka na 6 rati,nosi doma pa plati.:D:Dso zdravje da se vozam,malku go provozav u skopje i sum znael da vozam takvi cuda hah.koi aplikacii gi koristite za pro modelot sto rutirate brzina i cuda tamu?i sto imate vie kacigi eleco so nosite i od kaj zimate?:p:D:D
   
 16. krema

  krema
  Professor

  10,154
  9,765
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со здравје да си го возиш тротинетчето, и пази на пешаци! :)
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. tamamuzicar

  tamamuzicar
  Intern

  14
  3
  10 Февруари 2011
  fala,ama imav i drugi prasanja tamu a ne mi odgovori na tie vaznite haha,a plus od tie so gi pisav i mi tekna i uste na nekoe prasanje,po sto vozite po ulica trotoari?jas sum od negotino pa za niv nema nisto ni za tocaci ni za trotineti obelezano hah
   
 18. krema

  krema
  Professor

  10,154
  9,765
  24 Јуни 2009
  Машко
  Од АљиЕкспрес.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. tamamuzicar

  tamamuzicar
  Intern

  14
  3
  10 Февруари 2011
  da go izvadime onoj od kolata:D:Da kacigata od aprilijata,i ke bidam kako atomskata mravka.samo so nema anteni:D:Dhah
   
 20. krema

  krema
  Professor

  10,154
  9,765
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе си поминеш без ич парички. ;)

  [​IMG]
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 21. damil

  damil
  On your way to fame

  734
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Која апликација ја користите, оваа на Xiaomi не ја бива, на секое уклучување треба connect again да стискам.
   
 22. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,615
  1,708
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  m365 Tools
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  242
  190
  9 Јули 2015
  Машко
  Некој да не знае каде би ми ги замениле гумиве од тротинетот со мои полни гуми без внатрешна гума што се? Точкариве избегнуваат. Барем кај што прашав.
   
 24. damil

  damil
  On your way to fame

  734
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Види во Вучко.
   
 25. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,615
  1,708
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Точкарот во лептокарија и velosiped.mk.
   
Слични теми
 1. JasSum
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  672
 2. DonFrozex
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,262
 3. Pinceta
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  700
 4. Delicon
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  639
 5. Makedonec^
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  236
Вчитување...

Сподели

Вчитување...