1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Ficiani, 6 Септември 2018.

 1. krema

  krema
  Professor

  10,036
  9,658
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не се сложувам, задното светло се убаво гледа на тротинетот.
  Ако му се залепиш позади на тротинетот сигурно нема да го видеш, и каде е држењето на растојание што ретко кој го почитува?
   
  На tamamuzicar и smole им се допаѓа ова.
 2. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,476
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Дискусијава премина у стил на Android vs iOS.
   
  tamamuzicar, Маша, toshex и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  490
  183
  14 ноември 2016
  Машко
  +
  View: https://www.youtube.com/watch?v=JK3vDaa2Dh0


  View: https://www.youtube.com/watch?v=Am7sPvO3uJg


  Кој знае ќе си намести!

  Видете и во другите држави, во Бугарија е дозволено по улици да се вози.
  Треба и кај нас да се применува истиот.

  "The rules for electric scooters are ready. They will be equivalent to bicycles - they will be able to cycle on bike lanes or on streets that have a speed limit of up to 50 km / h.

  All people aged over 16 will be legally able to drive the electric scooters. Children between the ages of 14 and 16 will only be able to ride the scooters on bike lanes.

  The maximum speed limit will be 25 km / h and drivers must have reflective elements on their clothing."
   
  Последна промена: 1 ноември 2019
  На tamamuzicar и Makedonec^ им се допаѓа ова.
 4. Goran.

  Goran.
  Gaining Experience

  170
  116
  19 Септември 2017
  Машко
  IMG_0283.JPG
  IMG_0282.JPG

  Ова не е доволно?

  Велосипедите имаат повеќе сигнализација така.

  Не гледам зошто толку напад врз нешто што е навистина добро и корисно.

  Да постојат идиоти кои возат неправилно како што има и од другата страна.

  Треба да има прописи и закони за СИТЕ.
   
  tamamuzicar, smole и на Sludge.Factory им се допаѓа ова.
 5. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Не е Xiaomi ова :)
  На мојот тротинет залепив рефлектирачки лепенки за секој случај, иако не е можно да не ме види некој ама ај.
   
  На tamamuzicar и smole им се допаѓа ова.
 6. Goran.

  Goran.
  Gaining Experience

  170
  116
  19 Септември 2017
  Машко
  Ова е мојот Zero 9.

  Осветлен е подобро од секој велосипед.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  Читајќи ја темава ме акна тротинет на пешачки. Didn't hear or see it coming.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  На Goran995, Speedster, Vlecka и уште 6 други им се допаѓа ова.
 8. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  166
  123
  21 ноември 2012
  Машко
  Првото видео ми е гледано поодамна, ама не сум имал храброст да ги вадам рачките, инаку да знам дека е ваква шуплива внатре и на про моделот одма ги нарачувам овие.

  Инаку еве тоа што ни треба на нас ако сакате групна нарачка кажувајте,да бараме селери за мк !!!

  View: https://www.youtube.com/watch?v=lOV3ynm2vx0


  Значи следно како предлог закон е ова на 2:27 :cool:

  View: https://www.youtube.com/watch?v=i52e5_lSF9Y
   
  Последна промена: 2 ноември 2019
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 9. alexmk

  alexmk
  Intern

  20
  15
  28 Јануари 2017
  Jas go svativ ova kako ''Ne vozenje na sred ulica''
  Ti si vozis do trotoar propisno isto kako so tocak.
  A za elecevo neznam,jas imam led lenti po dolzina na dekot svetam ko novogodisna elka, valjda nemora elece da nosam.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. alexmk

  alexmk
  Intern

  20
  15
  28 Јануари 2017
  Au, kako se sluci opisi te molam.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  10,036
  9,658
  24 Јуни 2009
  Машко
  На пешачки кога си се гледа лево-десно (и пешаците се учесници во сообраќај), а не се зјапа у телефон. :)
  Со лесно нека е брат. :)
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,174
  6,221
  21 Јануари 2009
  Го удрил го удрил, како не го удрил.
   
  -={K-O-R-U-N}=-, toshex и на mkiptv им се допаѓа ова.
 13. џонидерп

  џонидерп
  Intern

  42
  45
  16 Јуни 2019
  Машко
  Овој е така по ок од до сега што истражував Reflective Vest Safety High Visibility Security Gear Stripes Jacket Night Work | eBay
   
 14. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  845
  538
  20 Декември 2015
  Машко
  Оф топик, одам на партизанска на тротоар за велосипедист да ми се дери да се тргнам да поминел. А покрај улицата кај контињерите има патека за нив...
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,174
  6,221
  21 Јануари 2009
  Неваспитани...
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. damil

  damil
  On your way to fame

  709
  707
  2 Јануари 2015
  Машко
  Во www.plaisio.gr :

  m365 pro = 444 eur.
  m365 = 333 eur.

  На ова -19% ДДВ.
   
  На esquimaux му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  261
  203
  15 ноември 2015
  Машко
  Да не знаеш до кога им важат попустите. Сабота важат ли или утре само?
   
 18. damil

  damil
  On your way to fame

  709
  707
  2 Јануари 2015
  Машко
  Мииииислам дека до Понеделник.
   
 19. Mite1886

  Mite1886
  Intern

  3
  0
  26 ноември 2019
  Машко
  Поздрав дечки.
  Би сакал да купам електричен тротинет Xiaomi Mi 365 Pro од Грција кој што е 500 евра.
  Дали некој има искуство со царинење на тротинетот колку би му земале за царина и дали имам некаква можност да пројдам без царина.
  Фала многу !
   
 20. Astro

  Astro
  Guru

  6,274
  8,688
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Зошо да пројдеш без царина? Државата мора од нешто да живее.

  Па распакувај го, залепи некој стикер на него да не изгледа како нов и пренеси го преку граница.
  Ние на времето така пренесувавме телескопи кога одевме на натпревари во странство, земи нов телескоп, изгреби го, залепи му стикери, изгреби ги стикерите и никој нема да ти рече ништо на царина.

  А толку е поефтин одошто кај нас па да го влечкаш од Грција?
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 21. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  80
  72
  26 Декември 2018
  Машко
  Јас го отворив мојот на паркинг у случај да ми праат проблеми.
   
  Mite1886, goranzoran и на mdeni им се допаѓа ова.
 22. damil

  damil
  On your way to fame

  709
  707
  2 Јануари 2015
  Машко
  Па кај нас е 32.000, бо Грција ќе ти дојде 500 еур - 19% ако е од Плаисио.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. krema

  krema
  Professor

  10,036
  9,658
  24 Јуни 2009
  Машко
  Jас би се качил на тротинетот пред граница и така би ја поминал и едната и другата граница без царина. :)
   
  Vlecka, Mite1886, tamamuzicar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  80
  72
  26 Декември 2018
  Машко
  Ми даде супер идеа за кога ке земам уште еден :D
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  10,036
  9,658
  24 Јуни 2009
  Машко
  Едноставно е. :)
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. JasSum
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  661
 2. DonFrozex
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,176
 3. Pinceta
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  683
 4. Delicon
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  463
 5. Makedonec^
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  222
Вчитување...

Сподели

Вчитување...