1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Ficiani, 6 Септември 2018.

 1. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  Јас сум задоволен, за угорници не сум меродавен да кажам пошто само на рамно ми се релациите.

  Спид мод не би ставал бидејќи и на 25км/ч треба да гледаш доста унапред за да избегнеш дупка/камче/гранка, особено навечер.

  Доста ретко го возам - до сега го полнев само 2 пати.

  На една цртка батерија (црвена) не ги има регуларните перформанси туку поспор е осетно, да го исцедам и 3 пат па фул полнење и после штом стигне до 1 цртка ќе оди на полнач.

  Mi home апликацијата ретко ми се поврзува со скутерот, зошто не знам но m365 tools апликацијата стално од прва се закачува.

  Топла препорака за скутерот, требаше и ти да си земеш додека ги имаше во hi.mk :(
   
  На tamamuzicar и Makedonec^ им се допаѓа ова.
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,650
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  На полнач ставај го после СЕКОЕ возење, повеќе ќе трае батеријата така.
   
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  Не мислев на тоа, туку штом дојде до 1 цртка ќе го ставам на полнење, пред првиве 3 полнења го цедам до крај.
   
 4. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  447
  167
  14 ноември 2016
  Машко
  Исто и јас не секогаш можам да се поврзам од прв обид, чудна работа..
  И да, штом батеријата е веќе под 20% ептен се приметува како успорува особено на угорници многу тешко оди ама веќе никогаш не дозволувам да падни под 20% штом видам падна ли на 1 црта батеријата одма оди на полнач!
   
  tamamuzicar, Makedonec^ и на smole им се допаѓа ова.
 5. џонидерп

  џонидерп
  Intern

  35
  42
  16 Јуни 2019
  Машко
  @-={K-O-R-U-N}=- Како си задоволен од млекото, се дупнува гумата, не, го тестираше?
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. damil

  damil
  On your way to fame

  627
  569
  2 Јануари 2015
  Машко
  @smole колку ти троши градска по борд, а колку на струјомер?
  :)
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,650
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Уште не се дупнале :)
   
  На tamamuzicar и џонидерп им се допаѓа ова.
 8. Тихомир

  Тихомир
  Intern

  2
  4
  8 Мај 2018
  Машко
  Dokolku Vi e potreben servis obratete se slobodno
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,650
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Пиши повеќе инфо, што како каде колку зашто...
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  Ви крцка нешто кај механизмот за склопување при вожња?
   
 11. Angelkowsky

  Angelkowsky
  Intern

  6
  9
  25 Мај 2017
  Машко
  Про верзија имам и се убива од крцкање таму го стегнав штрафот го имав скроз прецвикано па менував друг ставив и пак крцка многу ме нервира тоа додека возам
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sickjcoe28

  sickjcoe28
  Gaining Experience

  50
  61
  26 Декември 2018
  Машко
  Кај мене не крцка механизмод крцка над него и се осека луфт и нестабилност. 1000+KM сум веке се мислам дали да му ставам 2 штрафа како некој што го имат модирано.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. џонидерп

  џонидерп
  Intern

  35
  42
  16 Јуни 2019
  Машко
  Стајте од дампериве ако мислевте на тој механизам
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,650
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  1234.jpg

  За тука НЕМА ПОТРЕБА од гумички/бампери, само треба да се наштелува овој штраф, се затега малце и после нема ни луфта ни крцкање ни нестабилност.
  Ако го стегнете многу, нема да може да го склопите скутерот, таман е кога ќе има малце отпор при склопување.
   
  tamamuzicar, џонидерп и на smole им се допаѓа ова.
 15. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  И со дампери (0.7мм) ми крцка
   
 16. Тихомир

  Тихомир
  Intern

  2
  4
  8 Мај 2018
  Машко
  Вулканизер ТИМ во центар веднаш до Млинбалкан.. лепење, промена, монтажа на полни гуми, штелување... крцкање....
   
  smole, -={K-O-R-U-N}=- и на damil им се допаѓа ова.
 17. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  163
  121
  21 ноември 2012
  Машко
  Пиши цена на услугите!
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  163
  121
  21 ноември 2012
  Машко
  Некој да го продава од вас овде Xiaomi m365 Pro користен нека пише ПП?
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  163
  121
  21 ноември 2012
  Машко
  Купено :)
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,768
  5,521
  21 Јануари 2009
  Најбрзата зделка во историјата?
  Дој ваму и клај лајк сеа
  Нексио - ценовник
   
  На Makedonec^ му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  163
  121
  21 ноември 2012
  Машко
  Не е форумска зделка, сам си најдов надвор од форумов :)

  Готово више допрел 4к лајкови, за следниот мајлстон пингај порано :)
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  9,249
  8,978
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нека ти е честито тротинетот на батерии, него стај му лајк на членот, ништо не те кошта. :)
   
  На tamamuzicar и Makedonec^ им се допаѓа ова.
 23. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  163
  121
  21 ноември 2012
  Машко
  Фала

  Ставено е лајк без гајле :)

  Него некој ако сака да направиме групна нарачка за закачалка, држач за заден браник, некоја плус налепница флуоросцентна за поголема видловост и сл кажете да се организираме и да нарачаме.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  447
  167
  14 ноември 2016
  Машко
  Од каде си?!
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 25. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,557
  1,650
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Зашто групна нарачка? Се вкупно е неколку долари.
   
  На tamamuzicar и џонидерп им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. JasSum
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  627
 2. DonFrozex
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,871
 3. Pinceta
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  601
 4. Delicon
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  403
 5. Makedonec^
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  196
Вчитување...

Сподели

Вчитување...