1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Xiaomi Mijia M365 Electric Scooter

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Ficiani, 6 Септември 2018.

 1. smole

  smole
  Unstoppable

  2,997
  3,386
  18 Април 2007
  Стигнаа дел од нарачките[​IMG]
   
  На tamamuzicar, Sherminator, bakigvg и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  165
  122
  21 ноември 2012
  Машко
  Има ли некој идеја каде може да го има ПРО моделот кај нас(пошто официјалниве рекоа крај на октомври) ?
   
  tamamuzicar, Tomislav96 и на Sherminator им се допаѓа ова.
 3. Angelkowsky

  Angelkowsky
  Intern

  6
  9
  25 Мај 2017
  Машко
  Има еден на реклама5 продава од струмица е али малце повисока му е цената 700 евра ги продава


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  165
  122
  21 ноември 2012
  Машко
  Дај ми линк од огласот да го отерам у курац. :)
   
  На tamamuzicar и BEST им се допаѓа ова.
 5. Angelkowsky

  Angelkowsky
  Intern

  6
  9
  25 Мај 2017
  Машко
  Xiaomi m365 Pro elektricen trotinet hoverbord
  Јас му пишав пред да стигне про верзијата кај нас и ми вика 700 евра ја му викам друже сериозен си тоа е премногу и ми вика таа е цената и стига кај нас про верзијава му пишувам порака сеа што ќе кажеш за оваа цена у ми-стор и не ми врати уште
   
  На tamamuzicar и Makedonec^ им се допаѓа ова.
 6. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  165
  122
  21 ноември 2012
  Машко
  Оваквите треба да ги реметиме групно. Да му звониме сите на огласот и да му викаме дека е ненормално скапо, пошто од вакви будали може некој да биде изгорен и да купи скутер за 700еу без фискална и гаранција.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,562
  1,655
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  И графички кога немаше, се продаваа за х3 од цена, исто и сега. Ако имаш од кај да купиш Pro, зимај :) Ако не, ете ти „избор“ од 700 евра...
   
  tamamuzicar, goranzoran, Sherminator и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. smole

  smole
  Unstoppable

  2,997
  3,386
  18 Април 2007
  Не е кај нас а и ДДВ не можеш да земеш назад :([​IMG]
   
  На tamamuzicar и damil им се допаѓа ова.
 9. damil

  damil
  On your way to fame

  629
  580
  2 Јануари 2015
  Машко
  Сепак најдобра понуда беше 32к кај нас.

  Колку рече Шилегов дека ќе биде регистрација за тротинетиве?
   
  tamamuzicar, smole и на krema им се допаѓа ова.
 10. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  450
  272
  28 ноември 2014
  Машко
  РЕГИСТРАЦИЈА?
  Од каде ова?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На tamamuzicar и damil им се допаѓа ова.
 11. damil

  damil
  On your way to fame

  629
  580
  2 Јануари 2015
  Машко
  На tamamuzicar и mkiptv им се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  9,384
  9,088
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да да, регистрација, но не спомнавте и тоа дека најавија и полагање на тестови за добивање возачка лиценца за е-скутер.
   
  tamamuzicar, mdeni и на damil им се допаѓа ова.
 13. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  165
  122
  21 ноември 2012
  Машко
  И данок на рекет.
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  9,384
  9,088
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не не не :D
  Обратно
  Рекет на данок :)
   
  На tamamuzicar и Makedonec^ им се допаѓа ова.
 15. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,846
  2,432
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Ајдееееее тестови за 25 км на час? Па тоа е лудо!!!! Со велосипед по партизанска во група над 30 км се вози?!?
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  9,384
  9,088
  24 Јуни 2009
  Машко
  И јас не можам да верувам ама тоа е тоа, вероватно ќе ги третират како велосипед со помошен мотор, а од таму учесници во сообраќај и обавезно носење на кацига.
   
  На tamamuzicar и mdeni им се допаѓа ова.
 17. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,846
  2,432
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Па со точак можеш со 60 км на водно да се спушташ а кацига не е обавезна? Сообраќајни знаци не треба да знаеш а по улица може да си возиш никој не ти брани цццц....
   
  На tamamuzicar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  9,384
  9,088
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кацига ќе биде обавезна за секое превозно средтсво што се движи на 2 тркала.
   
  На tamamuzicar и mdeni им се допаѓа ова.
 19. џонидерп

  џонидерп
  Intern

  35
  42
  16 Јуни 2019
  Машко
  Пуштија пари на сметка денес за субвенцииве, 6000 ден. А требаше 7.
   
  На tamamuzicar и damil им се допаѓа ова.
 20. damil

  damil
  On your way to fame

  629
  580
  2 Јануари 2015
  Машко
  Одбиле персонален данок 11.1%.
   
 21. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  674
  142
  10 Мај 2007
  [​IMG]
   
  На goranzoran и krema им се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  9,384
  9,088
  24 Јуни 2009
  Машко
  И на едно тркало :D
   
 23. џонидерп

  џонидерп
  Intern

  35
  42
  16 Јуни 2019
  Машко
  Ова за во циркуз :) Али ако е како овој во Alita battle angel тогаш може
  [​IMG]
  This hydrogen fuel GM-Coskata-Alternative-Fuels cell powered, gyroscopically balanced, one-wheeled recreational and commuting vehicle provides an extraordinary vision of the kind of personal transport we could be using 20 years from now
   
 24. Angelkowsky

  Angelkowsky
  Intern

  6
  9
  25 Мај 2017
  Машко
  Да не знае некој кај да најдам гума за про верзија ми е задната не знам дали е дупната или скината


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 25. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  165
  122
  21 ноември 2012
  Машко
  @smole брат ајде време е да удриш една рецензија, да кажеш од прва рака како се понаша на угорници, и дали има потреба од speed mod :)
   
Слични теми
 1. JasSum
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  628
 2. DonFrozex
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,896
 3. Pinceta
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  602
 4. Delicon
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  406
 5. Makedonec^
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  200
Вчитување...

Сподели

Вчитување...