1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ВНИМАВАЈТЕ НА ОВЛАСТЕН АСУС СЕРВИС SYSTEM ONE ( ASUS SERVIS )

Дискусија во форумот 'Боречки клуб' започната од Speedster, 4 Февруари 2019.

 1. krema

  krema
  Professor

  7,568
  7,245
  24 Јуни 2009
  Машко
  Абе овие ептен апаши биле.
   
  Последна промена: 4 Февруари 2019
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tomislav96

  Tomislav96
  Gaining Experience

  449
  471
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Тоа викам... битно си напишаа сегде гребаници дека имал, на се можно..
   
 3. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  266
  227
  1 Јануари 2016
  Машко
  Да направев како што викаш да си го оставев лаптопот у сет сега ке беше готов . А еве и зашто ... Дечкото од сервис дента кога им стигна екранот го замолив за истиот ден и одговор негов беше абе твојот може да почека имаме многу други лаптоти што неможе да чекаат дека се донесени преку други овластени фирми (Сет / Анхоч ... )
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,698
  3,636
  5 Јули 2013
  Жал ми е што си се нашол во таква ситуација. :/
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  266
  227
  1 Јануари 2016
  Машко
  Памет за друг пат ...
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,698
  3,636
  5 Јули 2013
  Ќе послужи за поука и за други. На грешки се учи. Иако ти си постапил коректно и си соработувал со цел да се заврши побрзо работата, сепак си наишол на идиоти. Кај нас системот на вредности е ставен на глава. Наместо да се ценат скромни и принципиелни, на нив се гледа како на наивни од страна на со сигурност тврдам - мнозинството. Жалосно е до кое ниво спадна колективниот меѓусебен однос, колку само никој никого не почитува...Тоа е. Следен пат - во продавница или ДПИ.
   
  На prichina и Speedster им се допаѓа ова.
 7. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  266
  227
  1 Јануари 2016
  Машко
  Да си ми жив за мубатов ...
   
 8. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  299
  306
  17 Март 2010
  Машко
  Слушнав дека дури и за надградба на нов Асус лаптоп, лаптопот мора да го отвори Систем Оне.

  Па така купуваш лаптоп на другиот крај на Македонија, сакаш да си ставиш ССД, не смееш сам, треба да го пуштиш(однесиш) Скопје, и да се надеваш дека нема да чекаш 30 дена за лаптоп кој штотуку си го купил.

  И не дај боже за кратко да посакаш рам да си доставиш, the same shit all over again.
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bakii

  Bakii
  Intern

  7
  5
  17 Декември 2015
  Машко
  И на сето тоа треба треба да платиш 600 ден, таква информација добив од нив по телефон.

  Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  551
  236
  5 ноември 2013
  Машко
  Но можеш да се ценкаш на мене за 300 ми го ставија ссд:p
   
  На Bakii му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mihovkris

  mihovkris
  Gaining Experience

  661
  422
  1 Јуни 2016
  Jaс. Кога пиеме? :D
   
 12. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  102
  64
  25 Февруари 2017
  Машко
  Овие и за HP се овластени? :annoyed:
   
 13. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  266
  227
  1 Јануари 2016
  Машко
  Мислам да ...
   
 14. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  266
  227
  1 Јануари 2016
  Машко
  Dear Customer,

  We are sincerely sorry to hear about inconveniences that You have encountered with our authorized service provider.

  We have contacted our service partner System One and recieved following information.


  Your screen has already arrived, but in defect condition. New order for display has been placed and now we are awaiting its arrival.

  Due to customs policy of Your country it may take up to 45 days to deliver Your screen.  In the mean time, if You need your computer and it is working on external monitor, You may collect it and use it until we recieve Your spare part. Once spare part arrives at System One, You can bring Your unit back for the repair.  Thank You for contacting ASUS customer service.
  Kind regards,
  Stefan_J
  Asus Customer Service
  Asus Technical Support


  EEE ASUS ASUS .....

  БЕГАЈТЕ ПОДАЛЕКУ ОД АСУС У МК ЗА ЛАПТОПИ КАКО ОД ОГИН БЕГАЈТЕ

  Еве што одговор добив . Како се кажа погоре џабе кај сакаш обратише ке си чекам 90 / 140 дена и тоа е тоа .
   
  Последна промена: 7 Февруари 2019
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerGer

  VerGer
  Gaining Experience

  369
  314
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Kind regards,
  Stefan_J <-- ова некој од Систем Оне ти пишал и на тикет-от? хахаха цк цк цк
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  266
  227
  1 Јануари 2016
  Машко
  На истото помислив ...
  Ама пошто спагаат по Србија ( SYSTEM ONE ) мислам дека ова е од србите напишано

  Како и да е ова е стварно крајно разочарувачки .

  Ова е последен пат да се земе Асус лаптоп се друго ок . Ама лаптоп НИКАД ...
   
 17. bLaCk AnArChY

  bLaCk AnArChY
  Gaining Experience

  80
  150
  13 Јуни 2017
  Машко
  Dobro bre 45 dena "Due to customs policy" pa i od Ali da se naraca so China Post pobrzo ide
   
  Speedster, prichina и на gOJDO им се допаѓа ова.
 18. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,968
  11,784
  2 Август 2012
  Машко
  Кажи која е за да и однесеме 100 грама кафе и чоколатца и да ја туриме админ на форумов.
  Маките не ни се гледаат аман.

  Да раск*рцаш напојувања со бетон, Гембирди и све... теткице златна.
   
  На prichina и Speedster им се допаѓа ова.
 19. gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,603
  9,389
  23 Јануари 2008
  Манга
  Немој така за Гембирд, може да ти се наљути некоја фирма. Башка докажани се, Гембирд напајање има издржано 3 години во компјутер со налепница на кулерот од процесрот.
   
  На FLEGMA и Speedster им се допаѓа ова.
 20. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,968
  11,784
  2 Август 2012
  Машко
  Џони Гуру лајкс дис
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 21. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  5,241
  5,533
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Абе таа ми се падна кога купив кондури од адамс шус од 100 евра со промашен крој на ѓонот. Апла фактори ритурн.

  Лом ги направи. Им влезе во магацин им претураше кутии, фискални, работни налози, нови кондури за мене. Им се дереше зошто нема столици за вработените, скалата во магацин не им била сигурна итн.

  Верче мислам се викаше да ти кажам право јас се уплашив од нејзе. Може им опнала и некоја казна после.
   
  На Costigan_Jr, MasteR_#0, Banjifiko и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,770
  3,695
  28 oктомври 2008
  Или фатила добра аванта... Како и да е, ти си завршил работа

  Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...