1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

VIP (ВИП) Оператор

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Necromancer, 4 Јуни 2014.

 1. gligor

  gligor
  Gaining Experience

  225
  148
  5 Март 2008
  Машко
  А што не чини?? 50 % го користат телефонот за да видат колку е саатот??
  Можеби било некогаш така, ама некогаш! не и сега, некој вложувал некој само собирал пари.
  На работа (во многу лоши услови за безжичен пренос) службените се Т-мобиле, приватните на колегите се Оне или Вип. Во телефонијата нема никаква разлика меѓу нив. Кај интернетот најдобар е на Вип, најлош на Оне, Т-мобиле во средина.
  Инаку сега не сум на Вип, имам 078 ама сум на ОНЕ, едноставно март 2013, кога ги продолжувавме договорите Оне понуди подобри услови. Не сум вљубен во никој оператор, во март 2015 кој ќе понуди подобри услови одам таму,
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,456
  6,566
  27 Март 2014
  Ти ова сериозно? ВИП имал подобар интернет од Т-Мобиле.? Хахаха добар виц.

  [​IMG]
   
  На P.Overdrive и uwemi им се допаѓа ова.
 3. gligor

  gligor
  Gaining Experience

  225
  148
  5 Март 2008
  Машко
  Мртов сериозен! Не сме сите во Центар Скопје!
  Во државава наша мила, постојат и други места надвор од Скопје.
  100% проверено, на работа кај мене Вип има ПОДОБАР интернет.
  Инаку јас лично не користам мобилен итернет на работа, имам оптика од Т-хоме, и немам потреба од мобилен. Чисто понекогаш за проба со колегите да видиме кој е кој, и дали вреди за парите.
   
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,456
  6,566
  27 Март 2014
  Еве јас живеам многу далеку од центарот на Скопје, и на Т-Мобиле вадам многу подобар резултат од ВИП и на спидтест и на торенти. Комшијата има број на преплата од ВИП и никогаш му нема извадено повеќе од 2-4 mb на спидтест, а на торенти не сумнува никогаш повеќе од 250 KB/s. Значи тестовиве се правени со 3G на Т-Мобиле и ВИП. Со 4G-во знам дека Т-Мобиле рушат се пред себе. Штета што немам 4G телефон да го потврдам ова.
   
 5. alex-st

  alex-st
  Gaining Experience

  147
  75
  1 Декември 2010
  Машко
  За оваа недела на понуда е LG G3 со месечна рата од 599 денари на тарифа XL+ ...
   
 6. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Тукушто се јавив бидејќи чекам некој поасален телефон да понудат. Девојката од информации вика дека G3 може да се добие со еднократна доплата од 599. денари доколку се одбере XL+ тарифа. Кои ќе бидат условите за 666 тарифа не можеше да ми каже во моментов бидејќи утрово баш се работело на тоа, но спомна дека се надева до пладне дека ќа имаат понуда/информација, така да останува да причекаме.
   
 7. maci92

  maci92
  Intern

  23
  10
  22 Јануари 2014
  Машко
  Ако Вашиот фаворит е LG G3, само оваа недела може да го добиете за месечна рата од 599 денари, на 24 рати со тарифниот модел Vip Free+ XL+.
   
 8. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Ти ме прочита дека тукушто зборев со ВИП? И кажав дека на веб страна пишува на рати 24 х 599, ми рече не, нагласи дека е еднократно. Не знам зошто да се повторувам...
   
 9. maci92

  maci92
  Intern

  23
  10
  22 Јануари 2014
  Машко
  Да, ама нема теорија да е 599 денари еднократно, најверојатно тоа е нејзина грешка, тоа сакам да кажам... Не реков дека ти си згрешил.
   
 10. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Зошто бе другар нема теорија? 24 месеци (рати) по 1.400 = 33.600 + 599 = 34.200 што е океј цена, плус ќе им плаќаш висока тарифа 2 години.
   
 11. maci92

  maci92
  Intern

  23
  10
  22 Јануари 2014
  Машко
  Абе нашиве пресметки се ок, нас така би ни одговарало... Пред роденденскава промоција, еден другар зема Galaxy S4 на истава тарифа XL+ со доплата од околу 15-16 000 за телефонот, не ме држи за збор. И за него важи математиката 24 месеци по 1.400 = 33.600 за претплатата. Затоа сакам да кажам дека колку и да е роденденска промоцијава, не може да е 599 денари доплата. Дај Боже да грешам, на сите би ни одговарало. :D
   
 12. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  @maci92 да, затоа што сме навикнати да плаќаме поскапо. И веројатно ова им е промоција заради роденденов, инаку се согласувам со тебе.
   
 13. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,693
  11,008
  23 oктомври 2012
  Машко
  Неможе телефонот да кошта еднократно 599 денари, тоа може да е само рата.

  [​IMG]
   
 14. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  @Oktar ајде јави се на 077 1234 баш прашај, да видиме дали истото ќе го кажат. И мене ми беше тенко за верување, ама така ми кажа. Истото и го потенцирав, дека пишува рата на веб страна, она рече не, еднократно е. :confused:
   
 15. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,693
  11,008
  23 oктомври 2012
  Машко
  Абе 100% типката е грешка, гарантирам со живот.
   
 16. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Го смениле постот на веб страната. Претходно пишуваше на 24 рати со 666 тарифа, сега пишува на 24 рати со XL+. Ме пишмани и онака, нема везе.
   
 17. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,693
  11,008
  23 oктомври 2012
  Машко
  Паметна одлука, али доколку беше за тебе телефонот, а за продавање мислам дека ке го продадеш лесно.
   
 18. marchesk

  marchesk
  Gaining Experience

  164
  102
  4 Септември 2012
  Машко
 19. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Во Америка кога би биле, би платиле еднократно 599 денари затоа што телефонот го нудат со најјакиот пакет, во Македонија е месечно 599 денари плус претплатата на најјакиот пакет. Тоа е, банана држава.
   
 20. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Затоа што не користиш мобилен интернет автоматски не си компетентен да се произнесеш чиј интернет е подобар.
  Возам месечно по 20 000 километри во земјава, се движам кајшто иде и неиде возило.
  Стример сум (Ваљда тоа е зборот) Конзистентно слушам стримови, радио, јутјуб плеј листи од мојот мобилен дур возам.
  Сум ги пробал и уште им давам шанса на сите оператори, еве нема да кажам кој има добар интернет а кој не.
  Само едно сум сигурен, VIP нема мрежа а камоли 3G во Трипатанци, нема во Ботун, Извор, Подмочани, Подусрани и недај боже да се качиш на планина, рецимо Галичица и да треба да побараш помош низ телефон на овој оператор.
   
  На Ceco му/ѝ се допаѓа ова.
 21. pinky

  pinky
  Gaining Experience

  524
  424
  23 Мај 2009
  Не е точно. Verizon, најголемиот оператор во Америка го дава G3 за 200 долари на најскапата претплата од 45 долари месечно, во која ти се вклучени смешни 250MB интернет. Кога ќе направиш математика, ќе видиш дека излегува 200 долари поевтино да си на VIP и да имаш G3.
   
 22. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,237
  3,617
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  VIP во моментов немаат мрежа, отиде у курац нешто. Ја па вадам симови, рестартирам, гасам Xposed ствари....кога гледам на твитер ги хејтаат. Лебари е****!
   
  На omegaRED и Banjifiko им се допаѓа ова.
 23. Triology

  Triology
  Gaining Experience

  155
  171
  30 Јуни 2008
  Машко
  и јaс гo прaвев истoтo, aмa не е дo телефoнoт дo oпеaтoрoт е :) целoснo мрежaтa не рaбoти.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 24. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,128
  723
  2 Мај 2011
  Мрежата отиде у к```ц. Го земаа и близо, само да не го покварат и него....
   
 25. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,947
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  [​IMG]

  VIP 666 4g Штип, не се жалам :)
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...