1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

VIP (ВИП) Оператор

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Necromancer, 4 Јуни 2014.

 1. Sdmkf

  Sdmkf
  Intern

  6
  1
  18 oктомври 2018
  Машко
  По колку пари одат таблетите што ги даваат за новите договори?
   
 2. stefano

  stefano
  Gaining Experience

  171
  232
  8 Декември 2016
  На мобилен нет од вип не можам да стримам пренос за кој имам валиден јузер и пасворд. Преку wifi се си функционира без проблем.
  Дали ова има врска со натингот кој го прави вип? И ако да дали има начин на се реши проблемот.
   
 3. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,519
  1,176
  8 Декември 2009
  Пробај избриши proxy од вип apn во settings.
   
  На stefano му/ѝ се допаѓа ова.
 4. stefano

  stefano
  Gaining Experience

  171
  232
  8 Декември 2016
  Фала, ова го реши проблемот. Не ни знаев дека во подесувањата кои автоматски се преземаат од операторот има прокси сервер.
   
  На Cika му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...