1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Тестирајте ја Вашата брзина

Дискусија во форумот 'Интернет провајдери' започната од Aleks, 20 Мај 2007.

 1. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  853
  909
  9 Декември 2015
  Машко
  ^
  Пред спиење.
  Добри си се Телеком иако неделава имаше кратки прекини од по минута две, три пати на ден. И тоа ми пречи :)
  [​IMG]
   
  На Sukhoi и DrMTR им се допаѓа ова.
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,320
  6,435
  27 Март 2014
  Магента 1 L пакет?
   
 3. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  853
  909
  9 Декември 2015
  Машко
  Magenta 1 ML. Интернетот го ставив L другото М.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  639
  259
  9 Август 2018
  Машко
  8660590788-1.png
  Не прашувајте како.
  Плаќам како и сите исто + NeoTV.
  Едно што сум на 500 метри оддалеченост од нивната управна зграда.
   
  CBB_6, TATA_MATA и на Sukhoi им се допаѓа ова.
 5. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  227
  134
  25 Февруари 2017
  Машко
  Хм, види провери да не ти снемува нет при истек на тие 12 часа за промена на ИП адреса, незнам што беше проблемот но кај мене 3-4 дена му требаше по 5-6 мин да добие нови ИП адреси (а порано било само неколку секунди). Им пишав на мејл, па утредента ме известија дека средиле, па еве сега се е ОК. :)
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  853
  909
  9 Декември 2015
  Машко
  Можно е, знам за тоа ама тоа беше по буквално 5-6 секунди сега нема по 2-3 минути минимум. Скоро секогаш во исто време, значи може да си во право.
   
 7. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  639
  259
  9 Август 2018
  Машко
  Кај мене си е стандард едно 20-30 секунди.
  Ама јас направив рестарт на рутерот у 1 саат вечер и после тоа секое ресетирање на IP адресата се прави тогаш. А баш тогаш најмалце седам на компјутер па така да, не ми пречи тоа.
   
  На SmartGuru и Oktar им се допаѓа ова.
 8. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,683
  1,099
  28 ноември 2015
  Машко
 9. MadBuldog

  MadBuldog
  Intern

  18
  48
  22 Јуни 2008
  Машко
  [​IMG]
   

  Прикачени датотеки:

  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  639
  259
  9 Август 2018
  Машко
  Комши ти ли си?
   
 11. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,683
  1,099
  28 ноември 2015
  Машко
  Yep neotel fiber
   
  На The Geek Boy и DrMTR им се допаѓа ова.
 12. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  639
  259
  9 Август 2018
  Машко
  Сакав да кажам дали ти си комшијата, бидејки изгледа само јас и ти живееме блиску до управната зграда на Неотел, чим имаме толку низок ping. (Ако ме свати).
   
 13. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,683
  1,099
  28 ноември 2015
  Машко
  Нах не сум во управната зграда во К-1 сум. Јас сум само приклучен :)
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,706
  1,171
  16 Јуни 2010
  Машко
  [​IMG]
  Изглеа и ја сам ви комшија а на 35км од вас сам. Луда ствар е оптика :)
   
  На CBB_6, stefan_v, The Geek Boy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,676
  24 Јуни 2009
  Машко
  Аааа лудница еј. :)
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  639
  259
  9 Август 2018
  Машко
  Ја па мислев само тие до мене имале низок пинг, а ова Неотелот испаѓа врх врхунства.
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  262
  127
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Дане речат после лујџено не ми чини нето
   

  Прикачени датотеки:

  • najak.png
   najak.png
   Големина:
   33.2 KB
   Прегледи:
   49
 18. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Си најдов пост на темава од пред 11 и пол години :D
  Screenshot
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 28 ноември 2019
  shifty, fikus и на Sukhoi им се допаѓа ова.
 19. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  341
  290
  21 Мај 2017
  Машко
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Еве после второ намалување на брзина, почетна 50 прво намалување 20(500гб), и второ еве(800~?).
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  75
  92
  20 Јануари 2016
  Машко
  Да си прашам попатно, постои во МКД брзина над 100Mbps?
   
 21. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  246
  166
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Ова е од мобилен, Телеком Магента М1
  Screenshot_20191223-024639_Speedtest.jpeg

  Испратено од SM-A705FN преку IT.mk форум апликација
   
 22. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  290
  317
  7 Септември 2010
  4g - A1, Kumanovo[​IMG]

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
  Sukhoi, goran_oh и на shifty им се допаѓа ова.
 23. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  639
  259
  9 Август 2018
  Машко
  Под земја да не живееш случајно?
  Неотел, Телеком, и Телекабел сите нудат брзини помалце и повеќе од 100Mbps.
  Сите овие 3 нудат Гигабитен интернет.
  Да слушна убаво, 1000Mbps но само преку оптички кабел (оптичка мрежа / оптички интернет). Истите исто така нудат или 100 Mbps или 300Mbps. Ние сме таква земја каде што за среќа барем изборот за интернет е добар, има добри паќети, добри брзини, има ISP како Неотел кој што нуди многу но за малце. Еве баш пред неколку дена зборев со едно пријателче од Америка и споредивме он околу 150 долари таму што плаќа за коаксијален интернет со несиметрични брзини 100/50, и 5 телефонски броја.
  За тоа он што го плаќа јас тука ќе можам да имам оптика 300/300 и 4 телефонски броја од кои што 3 со 10GB мобилен интернет.
  Е сега нормално таму стандардот е друг, но сепак за ваква мала држава имаме добри понуди и добар избор за брзини барем во поголемите градови каде што има оптички интернет.
   
  На HerMudo му/ѝ се допаѓа ова.
 24. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,611
  1,845
  25 Март 2013
  Машко
  Дали некој знае зошто speedtest и speedcheck апликациите ми даваат сосема различни вредности за ping? Знам дека првата е повеќе популарна, но ме интересира која е поточна? Се работи за 80 ms разлика
   
 25. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,271
  1,557
  5 oктомври 2007
  Машко
  Локација на сервери.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...