1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телекабел станува мобилен оператор во 2018

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од bxxxn, 30 Јануари 2018.

 1. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,315
  1,432
  25 Март 2013
  Машко
  Момци, фала ви и на двајцата што сте дел од форумов и темава, ама ова со СМС поракиве за паркинг стварно зазема премногу простор и ја труе темата. Дај ќе почекаме недела дена и ќе знаеме за сигурно.
   
  На staycalm, SmartGuru, HoLfElDeR и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  1,105
  475
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Ајде бе, стварно? Многу ти е јака логиката, нема што.
  Па нормално дека ќе имаат ќар операторите, ако не му треба на ПОЦ плаќање преку СМС никој не ги приморува.
  По твоја логика операторите се црвен крст, ги користат своите смс ситеми за добробит на општеството.
   
 3. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  957
  562
  3 Јули 2007
  Кој ќе искочи на крај со баланар нека се пофали :)
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  966
  1,101
  11 Март 2011
  Бев во Телекабел да платам кабловска, во меѓувреме прашав за телефонијата, земаа еден отпечатен лист што ги има истите податоци што ги знаеме и тоа го прочитаа. Не знаеја за комбинирање на понуди (пр. плус беспатни СМС), како ни чија мрежа користат. На крајот рекоа, уште не сме почнале :)

  Паркингот е Х денари, плус 5 денари за секоја порака. Т.е. имам пакет од ВИП со неограничени пораки, но паркингот секогаш ми го наплаќа дополнително. Во прилог 25 денари порака со паркинг, како и 35 денари во долг кон ВИП. Веројатно тоа е начин крајниот корисник да ја плати услугата кон оператор. Инаку не сакам да се вовлечам во муабетот колку чини порака, само сакав да поткрепам со конкретен пример.
   

  Прикачени датотеки:

  На Astraion, Boldozer, Krkac и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. it_boy

  it_boy
  Intern

  48
  30
  9 Јули 2018
  Машко
  https://telekabel.com.mk/izberi-broj/

  Што е финтата со ова? Никако неможам да погодам број,и доколку погодам еве дали пример ќе можи да се резервира тој број?
   
 6. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,473
  3,487
  1 Септември 2011
  Машко
  Џабе кој број и да го пишеш,вика не постои,не постои.
   
 7. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  549
  257
  5 ноември 2013
  Машко
  Можеби од кога ке почнат официјално да работат ке функционира ова. Ке проверува дали го има некој земено или е слободен сеуште.
   
 8. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  185
  107
  25 Февруари 2017
  Машко
  Почнете со 074(6)... Така им се закупени во АЕК.
   
 9. it_boy

  it_boy
  Intern

  48
  30
  9 Јули 2018
  Машко
  Им пишав на телекабел и ова ми го пратија

  Почитувани,

  Ве информираме дека во делот Избери Број можете да го изберете Вашиот посакуван број доколку истиот е слободен и да го резервирате со внесување на Вашите лични податоци.
  За дополнителни информации, Ве молиме контактирајте ја нашата техничка поддршка. Во прилог на овој маил Ви го испраќаме линкот до телефонските броеви за контакт на нашата техничка поддршка. http://telekabel.com.mk/kontakti/

  Имајте пријатен ден,
  Телекабел
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. it_boy

  it_boy
  Intern

  48
  30
  9 Јули 2018
  Машко
  никако да погодам комбинација
   
 11. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  1,105
  475
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Треба да почнува со 07460, пример ако е 07461 ги јавува дека бројот не постои.
   

  Прикачени датотеки:

 12. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,134
  570
  2 ноември 2012
  не им работи барем 10пробав
   
 13. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  1,105
  475
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Работи само за броеви во формат 07460
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,134
  570
  2 ноември 2012
  да еве погодив еден
   
 15. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  134
  95
  21 Мај 2017
  Еве погодив еден
  074/607-835 е слободен и може да биде Ваш. Резервирајте го сега.
   
 16. artweb

  artweb
  Gaining Experience

  1,105
  475
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
 17. it_boy

  it_boy
  Intern

  48
  30
  9 Јули 2018
  Машко
  074/606-607 е слободен и може да биде Ваш. Резервирајте го сега.
   
  Последна промена: 18 Јануари 2019
 18. it_boy

  it_boy
  Intern

  48
  30
  9 Јули 2018
  Машко
  Резервирав Јас број
  иначе еве ви интересни слободни броеви
  074-606-607
  074-601-007
  074-60-1234
   
 19. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,901
  1,135
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ова се само за оние што сакаат нов број, иначе не гледам резон.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 20. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  134
  95
  21 Мај 2017
  Дали со понудата од 1500 оди 3г или 4г неограничен интернет?
   
 21. it_boy

  it_boy
  Intern

  48
  30
  9 Јули 2018
  Машко
  Мислам е 4Г
   
 22. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  4G
   
 23. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  909
  61
  18 Јуни 2009
  Многу броеви се бараат изгледа, или не им чини хостот..
  [​IMG]
   
 24. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ја дополнуваат базата на податоци.
  Има голем интерес.
   
 25. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,901
  1,135
  5 oктомври 2007
  Машко
  Само можеме да нагаѓаме сите. Додека не објават саглам се на веб, а не само цени ништо не знаеме. Камо услови, договори, она со ситни букви, цејовјик со се објаснето....

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...