• Почитувани,
    Се со цел подобрување на квалтетот на форумот ве известуваме:
    Да при креирањето на вашата сметка користите валиден email од проверен сервис. Корисниците кои користат temporary email клиенти, автоматски ќе бидат одбиени.
    Со почит тимот на it.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Регистрирај се

Оставете го ова поле празно.
Задолжително
Ова е името што ќе биде прикажано во сите ваши мислења и пораки. Можете да напишете било кое име. Откако ќе биде избрано, името не може да биде променето.
Задолжително
Оставете го ова поле празно.
Задолжително
Лозинката е задолжителна.
Задолжително
Задолжително
Главен град на Македонија?
На врв Дно