1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телекабел станува мобилен оператор во 2018

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од bxxxn, 30 Јануари 2018.

 1. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  468
  280
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Да, може. Пишува на сајтот на телекабел дека може, само да се има 200 ден кредит.
  Иначе јас чекам да дојде 00.00 часо да си ја ставам новата сим картичка од телекабел :)
   
  1s3ct0wN, shemko и на mkiptv им се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  9,491
  9,188
  24 Јуни 2009
  Машко
  Може да се портира број без проблем.
   
 3. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  205
  127
  25 Февруари 2017
  Машко
  Мене ми рекоа дека до 1ви ќе биде пренесен, но сеуште сум на Вип. Се надевам ќе биде утре. :)
   
 4. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Ti go portiraa brojot?
   
 5. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  205
  127
  25 Февруари 2017
  Машко
  Не сеуште, се јавив ми рекоа до 16 часот требало да биде завршено.
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,997
  6,777
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Џабе е се ако не работи 2-factor. Ај нека не ве мрзи тие што имате пробајте Microsoft/Google. Сигурно имате некаде мејл.
   
 7. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Probav da go dodadam brojot so prefix 074 na gmail vika invalid number
  Isto i na MI ne go prifakja, vika invalid....
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,997
  6,777
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Епа чорба. Ваљда ќе средат набрзо.
   
 9. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Fb WhatsApp Viber telegram go prifati
  Valjda ke gi sredat ovie
   
 10. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  457
  285
  28 ноември 2014
  Машко
 11. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  437
  275
  25 Јуни 2008
  Имате тестирано 4г брзина? Како е, колку оди?

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 12. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Izberi aktivacija so povik, ke ti se javat i ke ti gi kazat kodot
   
 13. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Pred malce mi e ova testirano[​IMG]
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 14. bajramo

  bajramo
  Gaining Experience

  437
  275
  25 Јуни 2008
  Добро е, иако не е премногу за 4г. Скопје е тестирано?

  Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
   
 15. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  457
  285
  28 ноември 2014
  Машко
  IMG_9626.JPG

  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 16. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Sveti Nikole e
   
  На bajramo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,188
  758
  8 Мај 2010
  Машко
  Знаев и дека некој друг ќе го прави ова....знаев...:devil::D

  ЕДИТ:
  Да прашам тука ко noob некој, на Телеком сум постпејд, да го префрлам бројот, сметкава ќе треба од февруари цела да ја платам или како оди тоа?
  Заборавив јануаров да се префрлам...
   
  Последна промена: 1 Февруари 2019
 18. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,146
  1,442
  5 oктомври 2007
  Машко
  Во телеком пропорционално колку дена ќе користиш, во Телекабел фулл месец.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 19. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  468
  280
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  И кај мене истата брзина. Иначе шо ти требе поголема брзина другарче, филмови ли ке симињаш? Ја па намерно си подесив на 3Г мрежа, ем да не ме зраче повеке, ем батеријата по ке трае.
   
 20. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Podnesi utre za den dva ke te prefrlat, ama pak ke si go platis cel fevruari ako ne ti e problem 2-3 da bides pokus :)
  Ja od ljubopitnost za 10 dena plativ kolku za cel mesec, na 21 go zedov brojceto
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  468
  280
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Е голема работа 2-3 дена. Нека се маане там одма од факин мобимак.
   
  На kotorce и pipelin им се допаѓа ова.
 22. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Pazi dogovorot na Telekom ako ne ti e istecen ke platis penail
   
 23. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  205
  127
  25 Февруари 2017
  Машко
  Интересна ситуација ме снајде, поднесено е барање за пренос на број кај Телекабел од Вип уште од Вторникот, сеуште од Телекабел велат дека е во процедура односно не е ни одобрено, ни прифатено, од Вип велат дека веќе е даден одговор и најверојатно е одбиено бидејќи сеуште сум на мрежа нивна. Сите долгови се подмирени кај Вип, и самите велат дека нема никаква причина за да се пренесе. Незнам сега кој кого мајтапи овде. Му се има некому случено вакво нешто?

  2. Ќе замолам некој да може да потврди дали од Microsoft и Google може да се добиваат Verification Codes?
   
 24. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,188
  758
  8 Мај 2010
  Машко
  Вип некако како да одбиваат да направат трансфер.

  Знам другар исто се префрли од Вип на Телеком магента, две недели можеби не му одобруваа трансфер, а во меѓу време му се јавуваа со некои луди понуди + телефон за да остане на Вип.

  На крај мораше да оди во салон за да на вулгарен начин постапи за да му средат.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  Изменето од модератор: 2 Февруари 2019
 25. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  468
  280
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  За жал тоа е единствен начин за да те сфанат озбилно тука.
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...