• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Т-Home оптика

Surreal

Intern
30 септември 2014
86
40
Скопје
И јас имам забележано првиот ден-два некои нереални бројки.
Еве и сега 52гб ми покажува што е далеку од точно.
Ги рачунам сите уреди.
Се јавив, имаат некоја промена во системот. Поточно ако сесијата траела од претходниот месец односно 30-ти Јуни во овој случај и продолжила во следниот, на 1-ви Јули, интернет сообраќајот од претходниот месец односно од таа сесија се префрла во новиот месец. Ме правеа будала 3 пати на телефон и уште еднаш преку тој виртуелен техничар со што не излегов на крај со нив.

Претходно беше во 00:00 стартува нов интернет без разлика на сесијата кога почнала или завршила. Ова е крајно безобразно...
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,811
9,238
Скопје
Се јавив, имаат некоја промена во системот. Поточно ако сесијата траела од претходниот месец односно 30-ти Јуни во овој случај и продолжила во следниот, на 1-ви Јули, интернет сообраќајот од претходниот месец односно од таа сесија се префрла во новиот месец. Ме правеа будала 3 пати на телефон и уште еднаш преку тој виртуелен техничар со што не излегов на крај со нив.

Претходно беше во 00:00 стартува нов интернет без разлика на сесијата кога почнала или завршила. Ова е крајно безобразно...
Колку имаш месечен лимит? :)
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,204
1,675
Дали на некој му се случило туку така само да се појават 100 гига потрошен интернет? Многу сум збунет зошто буквално се поминати 4 часа од новиов месец, а веќе ми покажува дека имам 100 гига потрошено што е ненормално зошто немав ништо пуштено ниту да се симнува.
Мене на телеком често ми се случува, сега со 6тб лимит не ми смета ама кога имав 1тб лимит с случуваше во први 10 дена да ми е потрошен цел интернет.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,439
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно