1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Стабилизатор на напон

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од viksa86, 6 Јули 2015.

 1. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  866
  821
  22 Април 2011
  Машко
  Во која фирма во Скопје може да се најде стабилиатор на напон?
  Барем 3kW.
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,921
  4,034
  28 oктомври 2008
 3. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  866
  821
  22 Април 2011
  Машко
  Не напоменав.
  Работна волтажа 90-260v.
   
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,371
  12,478
  2 Август 2012
  Машко
 5. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  866
  821
  22 Април 2011
  Машко
  Нема.
   
 6. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  За итно ти треба ? Треба да е купечки (од некој бренд) или би сакал да ти се изработи?
   
 7. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  866
  821
  22 Април 2011
  Машко
  Итно, компактно,лесно за монтажа и од фирма за да можам да направам влез и излез.
   
 8. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  Со тој напонски распон, не сум сретнал досега да постои такво нешто, сигурен си дека мора да е во тој распон ?
   
 9. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  866
  821
  22 Април 2011
  Машко
  Нешто како ова само да е од фирма.
  http://reklama5.mk/AdDetails?ad=983179
   
 10. yasho

  yasho
  On your way to fame

  439
  507
  11 Јануари 2014
  Машко
  Тоа е кинезарија, ама ја имаш во Лининг... http://www.lining.com.mk/index.php
  Ама дури и да пишува дека работи од 90В, се сомневам...
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  866
  821
  22 Април 2011
  Машко
  Во цела Mакедонија не може да се најде стабилизатор на напон со серво мотори?
  Било кој?
  Лининг нема ги купивме сите :)
   

Сподели

Вчитување...