• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Sony паметни телефони - генерална дискусија

  • Ја почнал/а темата
  • #551

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,040
29,056
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Не е лоша експериата. Ко што гледам губи на HDR, Macro и lowlight. Штета што не си го средија софтверот досега.
Јас во видеото видов прилично подобар резултат кај S21U, безмалку 2 генерации разлика. Згора на тоа среќа што дечкото сликал со scene optimizer on, иначе ќе беше кланица.
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,479
1,451
Drachevo
Јас во видеото видов прилично подобар резултат кај S21U, безмалку 2 генерации разлика. Згора на тоа среќа што дечкото сликал со scene optimizer on, иначе ќе беше кланица.
Да скоро во се беше подобар S21. Но требаше да се потруди во Pro Mode...
 

Mr.47

Gaining Experience
13 февруари 2018
96
58
Дали знае некој дали има некаде нови(понови) модели на Сони во Скопје да се купат?
Xperia 5 II
Xperia 1 II

??
Операториве и мобилариве се понашаат како и ваљда го имаат прогласено за умрено Сони.
Едно време само Сони 10 i или ii имаше у телеком, сеа ни тоа го нема.

Мене ми интересира дали некоја од 3-киве ќе донесат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,976
Мислења
854,078
Членови
29,622
Најнов член
eyeris
На врв Дно