• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Ситни интересни работи од AliExpress,Ebay...

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.451
5.054
Skopje
@bobipp Земи го ова и уживај. Прверено, брзо, проверен продавач, две имам купено од истото место. Одличен кард ридер.
Сега малку подетално го разгледав, и може да се рече доста солидно... Би ми вршел работа еден ваков за класична SD картичка ама гледам дека се по 15-на долари.
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3.292
4.638
SK
upload_2016-11-11_12-49-16.png
https://www.aliexpress.com/store/pr...terproof-Night-Vision/410015_32617740655.html

15тина долари, две нарачав од 720p моделот (по 14$ после купонот).
Летово нарачав иста и тогаш кошташе 20тина долари. Добра слика, осетлив сензор, навечер автоматски иде во ноќен режим на работа, итн. Добра ај-пи камера за парите.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Погледнете го атачментот 49724
https://www.aliexpress.com/store/pr...terproof-Night-Vision/410015_32617740655.html

15тина долари, две нарачав од 720p моделот (по 14$ после купонот).
Летово нарачав иста и тогаш кошташе 20тина долари. Добра слика, осетлив сензор, навечер автоматски иде во ноќен режим на работа, итн. Добра ај-пи камера за парите.

И јас имам две слични, и навистина се супер.
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.132
1.300
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 8GB 1600Mhz Single-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Micfosoft IntelliMouse Optical 1.1 Black
OS
macOS Sierra - 10.12.1

STEALTH

Баниран/a
22 февруари 2015
474
591
@Oktar

Дали се плаќа некоја давачка за УСБ-то што сакав да го порачам? Фаќа некаде 35 долара мислам...
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.549
14.136
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
810
850
Од GearBest чекам 3 пратки, една од 20ти Октомври, две од 30ти Октомври, уште ги нема. Претходните ги добивав за 2 до 3 недели. Чекал некој толку многу пратка од кај нив? Испратена со обичната, PostNL unregistered.
 

Ile bocev

Gaining Experience
15 ноември 2015
300
248
2016-11-25 11:11 Macedonia (the former Yugoslav Republic of), SKOPJE 1003 OFFICE OF EXCHANGE, Send item to domestic location (Inb)

Кoнечнo ми стигнaa рaкaвиците. Ми пишувa oпцијa нa aли дa пoтврдaм декa стигнaлo.
Дa пoчекaм дa ми дoјде дoмa пa тoгaш дa пoтврдaм или сегa? Мoжaм ли oд пoштa сaм дa си ги земaм рaкaвиците или пoштaр ги нoси
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2.220
3.665
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-11400F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
Gigabyte B560M - DS3H V2
Storage
SSD Kingston NV1 500GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master V750 GOLD V2
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
A4 X5 MAX Bloody Gaming Esports Stone Black
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Поштар би требало да ти ги донесе.
Додека не ги земеш во рака немој да потврдуваш.
Има многу лажни тракинг бројчиња, така да земи ги прво па после Confirm goods received. :)
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.016
29.903
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Чим се појавило ова нема шанси да е лажно транкинг бројче.
 

zelenko

Gaining Experience
3 април 2009
212
210
Темава излезе "општи муабети"
Дајте интересни работи од ибеј.

Sent from my EVA using Tapatalk
 

dancobmkd

Intern
12 јуни 2016
5
7

Атачменти

  • Blitzwolf.PNG
    Blitzwolf.PNG
    157,3 KB · Прегледи: 93

alumen :)

On your way to fame
6 јануари 2012
1.122
593
Скопје
Супер Micro USB кабел кој може да се приклучува во двете насоки (Double-Sided).
Јас го нарачав и квалитетот е супер.
Двата конектори можат да се приклучуваат во две насоки.

http://www.banggood.com/BlitzWolf-2...-Male-to-Double-Sided-Micro-1m-p-1028519.html
Имаш на Aliexpress кабел ugreen двостран како твојот и за мене многу подобар него твојот линк, башка неколку души на форумов имаме ugreen и никој не сум прочитал да се пожали.
Башка што странава изгледа на Aliexpress, јас не би порачал од ваква (прво што забележав, иако не е некој фактор голем но нема https).
Мој добронамерен совет е да се избегуваат ваквите страни, кои што изгледаат како ebay или Aliexpress.
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.132
1.300
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 8GB 1600Mhz Single-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Micfosoft IntelliMouse Optical 1.1 Black
OS
macOS Sierra - 10.12.1
“Да се избегнуваат страни што изгледаат како Ибеј или Алиекспрес“

Мислење во тема: Ситни интересни работи од Алиекспрес/Ибеј
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1.866
2.816
Струмица
Ако сте за кабли (LAN, USB, HDMI итн.) и полначи за мобиљки (Quick Charge) само Ugreen Store.
Порачав LAN Cat7 и 3.5mm audio extension кабли, изработката е премиум.

Ако не сте провериле досега, Ugreen се MFi Licensed.
Apple Inc.'s MFi Program ("Made for iPhone/iPod/iPad") is a licensing program for developers of hardware and software peripherals that work with Apple's iPod, iPad and iPhone. The name is a shortened version of the original long-form Made For iPod.

Имаат опција за доларче да си избереш HK Post, и тоа на Алиекспрес. :suprised: Стигнаа за 10 дена со HK Post.
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4.082
4.385
Скопје
Пред еден месец нарачав две маски од алиекспрес за ајфон 6 и 6с,па стигнаа завчера како гифт пред нова година :)

Да напоменам маските де купени на попуст,сега се друга цена(може да видите на линковите)


10a030e11a45ceedc8d34f22596502e7.jpg

1.60€

https://m.aliexpress.com/item/32688...ductId=32688487079&productSubject=32688487079


720b8cc359f7ea41abf1e7f4ade07348.jpg

1.50€

https://m.aliexpress.com/item/32761...32761945356&shortkey=uA7nm6Rz&addresstype=600Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.549
14.136
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.147
Мислења
891.555
Членови
31.490
Огласи
24
Најнов член
julioschneider
На врв Дно