1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  421
  597
  3 Јануари 2019
  Машко
  Мене во Мобико ми прифатија гаранција и ми сменија дисплеј на S9+ поради burn-in. Сигурно имаше над 6 месеци поминато од кога го купив телефонот. Плус и прилично брзи беа.
   
 2. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,519
  1,178
  2 Јануари 2012
  И кај мене е вака, мислам дека нема врска тоа со 4гто. И мене ми се случуваше некогаш да снемам 4г и се враќаше ако сменам airplane mode on/off. Моментално сум на AUT цсц и не сум снемал 4г до сега веќе 2 недели.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ја не разбирам англицки...
   
  Изменето од модератор: 23 Јануари 2020
 4. Extazy32

  Extazy32
  Intern

  2
  0
  26 Мај 2018
  Женско
  Ok,не е задолжително да ја потполнуваш твоја волја е ама би ценела да ја пололните :)
   
 5. HerMudo

  HerMudo
  Intern

  10
  2
  10 Декември 2019
  Машко
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,299
  1,589
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ништо чудно мулти ЦСЦ е фирмверот. Оргиналниот XEFе Франција, SEE е SouthEastEurope. Интересно е подоле, SEAD/RS. Toa e Samsung Electronic ADria и е во Србија и ги праи сите ромови за Балканов.. Можно е да има мал проблем со фреквенциите на ВИП т.е. А1. Пробај да го смениш во AUT, како рекоа, што е Опен Аустриа, пошто сеа А1 нали демек Аустријци.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,416
  2,550
  9 Февруари 2011
  Од кај симињате сеа Самсунг фирмвери? Сите пари почнаа да бараат.
   
 8. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,519
  1,178
  2 Јануари 2012
  updato, sammobile, samfirm.
   
  На Blagojce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  946
  9 Декември 2015
  Машко
  Само што се уклучив истото да го прашам :) Во Мобеликс е 35.000 С10, а 39.000 С10+. Are they worth the money? :)
   
 10. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  888
  67
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
  Покрај споменетатите и од samsung-firmware.org
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,371
  27,064
  4 Септември 2008
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,416
  2,550
  9 Февруари 2011
  Со 15к? До утре ќе го чекам.
   
 13. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  888
  67
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
  ~ 6 часа чекав. На некоја од овие страни премиумот беше 180 ден. и купив и пак истото беше.
   
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 14. damil

  damil
  On your way to fame

  732
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Више и маски имате за S20[​IMG]
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  946
  9 Декември 2015
  Машко
  Добро ова чисто информативно сакав да знам дали сега е добра цената, дали за некој месец ќе биде попаметно да се купи и тн. ама ајде да одговорам на кратко :)
  1. Самсунг А5 2017. Да.
  2. Се беше океј, само ми здосади. :)
  3. -
  4. Добра камера и изглед.
  5. Во готово, а каде не знам. Барам препорака. Овој што го имам го земав од Мобеликс и немаше никаков проблем, ама за поскап како Самсунг С10/10+ не знам дали е подобро уште 2-3000 да се дадат во Нептун.
   
 16. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,198
  1,846
  13 Јануари 2014
  Машко
  Цените во Нептун се 45 илјади за S10 и 50 илјади за S10+, така да разликата со цените од мобилара е далеку од 2-3000 :)
   
 17. HerMudo

  HerMudo
  Intern

  10
  2
  10 Декември 2019
  Машко
  S10+ нов по мобилариве е по 630 еур не е мала разликата


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 18. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  885
  946
  9 Декември 2015
  Машко
  Да сега гледам, иако сум убеден дека беа други тие хепи цените :) Како и да е, како вие би играле?:)
   
 19. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,077
  440
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Bluetooth имаш и со џекот, wired слушалки имаш и без џек.

  Изгубија уште една предност пред конкуренција.

  Јас би купил s10 или други брендови.

  Следна ке биде SD card.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 22 Јануари 2020
 20. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,459
  28 Јануари 2017
  Машко
  Не ме сфати добро... ако го задржат џекот нема да можат да прават толку пари со слушалките и да ги продаваат заедно со телефоните.
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,077
  440
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Пак во кутија идат жичани слушалки со type - C конектор со секој Самсунг флагшип.

  Пак има промоција бесплатни слушалки со Самсунг телефон повеќе години наназад.

  Да не поскапеа џековите или нема место во 6.9 инчен телефон.

  Ги следат apple ама на идиотски начин. Apple немаат конкуренција. Во андроид светот е другачие.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 22. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,320
  1,774
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Не знам што толку цел свет стана да се жали за хедфон џек, разликата во аудио квалитет е минимална сега со најновите верзии и кодеци за БТ. Дури и аудиофили не би требало да се замараат и така телефоните повеќето не ги исполнуваат стандардите за хај рез аудио аутпут преку хедфон џекот ... ако добро памтам замо ЛГ се замараше да стави високо квалитетни конвертери ...
  И причината не е финансиска да беше тоа и самсунг одамна ќе го извадеа туку е дизајн одлука, епл дури стремат сите конктори да ги одстранат и тоа не е некоја тајна само прашање на време, андроид производителите се по флексибилни во дизајн па затоа може да се влечкаат уште подолго со конектори.
  Точно и јас имам супер добри и скапи слушалки со 3.5 џек ама тоа е тоа треба да се иде понатака и има бт предаватели доколу и натака инсистирам да ги користам ...
   
 23. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,077
  440
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  1. Aux во кола
  2. Конекција со појачало
  3. Слушалки стари при рака
  4. Традиција која датира 30 години+
  5. Дур не направат безжични што траат барем една недела.
  6. Универзална работа е
  7. Жица е жица
  8. И блутут постои од пред 20 години, тогаш глупи биле лугето а денес се паметни?

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На Gaston, Krk198, mkd и уште 4 други им се допаѓа ова.
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,371
  27,064
  4 Септември 2008
  S10 + од Мобеликс.....
   
  На damil и Ragnar им се допаѓа ова.
 25. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  437
  293
  9 Февруари 2012
  Машко
  Ај ве молам за совет околу тип на Самсунг (можеби има по прикладна тема за прашањево, па ако е така Модератори префрлете и извинете)

  Galaxy S9+ (половен ама како нов, со гаранција 6 месеци) - ова ми е фаворит ама ме мисли тоа што OS е 8.0 to 9.0 за разлика од другите, дали староста влијае во поддршката на овој модел?
  Galaxy A51 (нов)
  Galaxy A50S (нов)
  Galaxy A50 (нов)
  Galaxy M30S (нов) - според цената и перформанси топ, ама сепак ме мисли ефтиниот материјал со кој што е склопен за разлика од горните модели

  Буџет 280е максимум.

  И ако може и краток опис зошто да и зошто не.

  Фала на одговорите!
   

Сподели

Вчитување...