• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ретро хардвер

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,929
5,328
Мелмак
Некој нека си го земе компјутеров. 1000 ден е супер дил.

Продавам компјутер п1 Поволно!!!
Му имав пишано коа беше 1500 и бев спремен за куќиште само да му дадам отприлика 1000 ама неќеше да го дели. Реалноста е дека немам место за сите тие ствари, а он вика абе земи ги сите де земи ги сите :D

И он кутриот нема место сигурно. И не ми се замараше да прашувам точна конфигурација коа секако нема да го зеам затоа шо стварно не можам да земам гломазни монитор и принтер и да се сопкам од нив коа веќе сум пренатрупан веќе хахаха.

Догодина здравје коа ќе иам повеќе простор ќе собирам се XD
 
  • Ја почнал/а темата
  • #931

Lazarko

Practice makes perfect
28 ноември 2017
325
1,109
Му имав пишано коа беше 1500 и бев спремен за куќиште само да му дадам отприлика 1000 ама неќеше да го дели. Реалноста е дека немам место за сите тие ствари, а он вика абе земи ги сите де земи ги сите :D

И он кутриот нема место сигурно. И не ми се замараше да прашувам точна конфигурација коа секако нема да го зеам затоа шо стварно не можам да земам гломазни монитор и принтер и да се сопкам од нив коа веќе сум пренатрупан веќе хахаха.

Догодина здравје коа ќе иам повеќе простор ќе собирам се XD
Абе ти земи го, па остај го мониторот и принтерот до некој контејнер, ќе си го земат одма.
 

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Одлична тема дечки... Прво ќе почнам со меморииве што наидов денес. Kingmax 256MB DDR-433/400 viber_image_2020-10-17_18-37-00.jpg
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
4,929
5,328
Мелмак
УФ! Фантастично изгледаат, од кога неам видено рам меморија во некоја интересна боја плочката и чиповите! Браво!
 

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Фуче! хахахах дури 36,4GB 10000 RPM
viber_image_2020-10-18_00-59-042.jpg viber_image_2020-10-18_00-59-04.jpg viber_image_2020-10-18_00-59-041.jpg
 

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
@LadiC
Ги проба ли дисковите дали работат? :)
Сеуште не сум одвоил време... Се ангажирав со просторијата за да ја средам што поскоро и да се преместам таму со склопување... Али имам еден компјутер ќе го сликнам утре... Ако успеам да го направам ќе ги ставам овие 2 хард диска и златните мемории ако пасуваат DDR400 на таа матична... Ќе пуштам утре слики од компјутерот :D
 

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)

Атачменти

b.a

On your way to fame
9 август 2010
172
510
www.youtube.com
Кој модел на графичка карта има? Се гледа Elsa логото и PCI е. :)
Најверојатно е ELSA Gladiac Geforce2 MX или ELSA Gloria Synergy со Permedia2.
 
Последна промена:

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Кој модел на графичка карта има? Се гледа Elsa логото и PCI е. :)
Најверојатно е ELSA Gladiac Geforce2 MX или ELSA Gloria Synergy со Permedia2.
Тешко да стигнам до неа да ја извадам, цело куќиште е оклоп... Ќе му обрнам внимание деновиве за да пробам да го уклучам и ако можам да го оживеам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: b.a

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
220
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Браво друже... Светат како да се од продавница земени
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: b.a

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,715
Мислења
831,203
Членови
28,707
Најнов член
Cranium167
На врв Дно