• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Препорака за E-Book Reader

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
895
739
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
666
780
Скопје
https://www.amazon.com/b?ie=&node=23435466011конечно и киндл додадоа таа опција, да може корицата од книгата да стои кога е заклучен :)
Шуќур, им текна :)
Тоа е добро ама јас сум со cover.
Имаш на коридер опција да не го буди одма него да избереш колку секунди да се гледа корицата чим отвориш футрола.
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
946
937
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
iPad Mini 5 со Kyreader 2 апликацијата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,726
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно