1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од alekcackko, 29 Август 2012.

 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,985
  4,223
  28 oктомври 2008
  Каде е 2000 поевтин?

  Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
   
 2. crash

  crash
  Gaining Experience

  91
  142
  6 Декември 2013
  Машко
  Кај соседот со поврат на данок. Близу Лерин мислам рече дека живее.
   
  На Speedster и GGTT1 им се допаѓа ова.
 3. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  388
  305
  1 Февруари 2017
  Машко
  da so povrat na ddv od lerin

  dali ima razlika ?kolku sto vidov kaj grcive site oznaki se so EU na krajot

  a i ovie se od bitola i prodavaat so EU oznaka i cenite mu se dobri
  МОБИКОМ
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,157
  26,822
  4 Септември 2008
  Mi A2.
   
  На GGTT1 и Banjifiko им се допаѓа ова.
 5. Mechanic

  Mechanic
  Intern

  55
  16
  2 Мај 2016
  Samsung A7 2018 vs Huawei Mate 20 Lite vs Pocophone F1
  во Вип со попустот ми ги даваат со слична цена, најскап е самсунгот па покофон, па мејт.
  Помош кој да го земам, оверал кој е најдобар? Битно ми е и со квалитет како се, знам дека има модели кои повеќе се на сервис, отколку кај корисник :)
   
 6. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  178
  145
  20 Јуни 2009
  Јас лично претпочитувам Samsung и користам Samsung, но во твојот случај:

  1. Poco
  2. Mate 20 Lite
  3. A7

  Пред нова година продолжував договор и го немаше А7 и зедов Ј4+ (не за мене) колку да се искористи субвенцијата.

  Mate 20 Lite освен во екран е подобар во речиси сите аспекти од А7.

  А Poco има чипсет во телефони од 1000К+ така да нема што да му ја мислиш освен ако не те лажат камерите на А7 кој се супер на хартија, но не баш во реалноста :)
   
 7. Elenaaa

  Elenaaa
  Intern

  27
  24
  13 Август 2013
  Женско
  samsung s8+ половен или нов samsung a7/a8 2018?
  Цените им се скоро идентични. Половниов е зачуван и има уште некои 5 месеци гаранција од оператор.
   
 8. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  490
  183
  14 ноември 2016
  Машко
  A8
  Ново си е ново.
   
  Elenaaa, kolesk, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  352
  177
  11 Јануари 2010
 10. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  125
  78
  17 oктомври 2016
  Машко
  S8+ ако е добро зачуван и по добра поволна цена.
   
  DaVoRkNe, psyside и на Elenaaa им се допаѓа ова.
 11. clen 7

  clen 7
  Intern

  10
  0
  7 Јануари 2011
  Дали некој знае каде и дали уопште може негде кај нас да се замени батерија и usb port на ZTE Axon 7 ?
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,157
  26,822
  4 Септември 2008
  Не постои полош муабет од ново си е ново.
   
  На DrMTR, alexandar11, Speedster и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. HoLfElDeR

  HoLfElDeR
  Gaining Experience

  145
  74
  13 oктомври 2010
  Кој од овие 2?
  HUAWEI P20 LITE или
  SAMSUNG GALAXY A7 (2018)
   
 14. Ana85

  Ana85
  Intern

  17
  3
  14 Јуни 2018
  Женско
  Ај и овде да прашам...
  Препорака, искуства за SONY XPERIA XA2, HUAWEI P SMART 2019 и HUAWEI P20 LITE?
   
 15. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  943
  675
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  HUAWEI P20 LITE
   
 16. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  A7 2018

  Испратено од MHA-L29 преку IT.mk форум апликација
   
  На olikomerc и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 17. Ana85

  Ana85
  Intern

  17
  3
  14 Јуни 2018
  Женско
  Thanks на исцрпниот одговор :)))
   
 18. Hulahopka

  Hulahopka
  Intern

  4
  0
  5 Декември 2018
  Женско
  Дали му се има случено некогаш некому на Сони телефон да не му ја чита мемориската? И дали може да се поправи проблемот некако и ако да, ќе ве молам за упатства?
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,157
  26,822
  4 Септември 2008
  A7 2018 до двајцата.
   
  На Speedster, olikomerc, HoLfElDeR и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  125
  78
  17 oктомври 2016
  Машко
  Проба друга мемориска? Мене ми се има случено кога го натопив телефонот во вода. Другата ми ја читаше а таа не. Се работи за Сони телефон
   
  На Hulahopka му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Hulahopka

  Hulahopka
  Intern

  4
  0
  5 Декември 2018
  Женско
  Пробав. Ниедна не ја чита. Ми кажаа во другата тема за Сони што е можен проблем. Утре ќе го носам на сервис, се надевам ќе го средат.
   
 22. Ana85

  Ana85
  Intern

  17
  3
  14 Јуни 2018
  Женско
  Ах, знам...Ама што да праам со тоа што дизајнот на Samsung од никад не ми се свиѓал :)))
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 23. krema

  krema
  Professor

  10,048
  9,675
  24 Јуни 2009
  Машко
  И мене никад не ми се свиѓал дизајнот, можеби е до вкусови на овие што им се свиѓа СамсунК.
   
  На Ana85 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  943
  675
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  А-Серијата 2018 од Самсунг е утната серија според мене
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  125
  78
  17 oктомври 2016
  Машко
  Според мене А серијата е само тест пред да излезе новиот модел од С серијата така да ако би зимал самсунг тоа би било само С серија.
   

Сподели

Вчитување...