1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од alekcackko, 29 Август 2012.

 1. krema

  krema
  Professor

  8,605
  8,345
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не приметив кај другиот линк дека е обратно (а можеби и тој да работи, кој ги знае), како и да е ќе пробам со хард ресет, па ќе видам, ако го заклучи имам клуч. :D
  tnx @Metuzalem
   
  Последна промена: 18 Декември 2018
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  8,605
  8,345
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да пријавам дека направив хард ресет и телефонот си остана отклучен, шо би рекле „неверлок“. :D
   
  На Pane-G, kristijan_m75, Rac58 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  210
  121
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Па редно беше. Досега имам отклучено преку 8 телефони со порака до Телеком. Има само броеви од 11 до 17 броеви, и штом ќе ги внесам телефонот е отклучен. За разлика од Вип кои не даваат код. Дури можеш и 30-45 дена пред истекот на 2 година да ти го дадат кодот.
   
 4. Kiko93fukru

  Kiko93fukru
  Intern

  20
  37
  4 Септември 2013
  Машко
  Некој да ми препорача кај да сменам стакло на камера на iphone X ? Отидов во iStyle они ми кажаа дека немало на тоа гаранција бла бла тука не ги отварале и ми спомнаа некој во Чаир мењал само незнам кој точно не го запамтив.
   
 5. Pane-G

  Pane-G
  Gaining Experience

  967
  450
  9 Мај 2012
  Машко
  Подобро оди во iButik тие се за ајфони поправки


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 6. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  619
  555
  31 Мај 2011
  forum.mobilism.org андроид секцијата има спотифај среден, со tunnelbear напрај си во UK акаунт ако немаш веќе, а ако имаш, пак ти треба VPN да се логнеш, користи tunnelbear. некад од телефон апликацијата не те логира ко шо треба, така да земи од пц пробај ако не те логира у странство. Само за логин треба, да напоменам, гасиш после впнто.
   
  На boro1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kiko93fukru

  Kiko93fukru
  Intern

  20
  37
  4 Септември 2013
  Машко
  со нив имам лошо искуство.. и 5-ка и 6с кај нив ги поправав и после секоја поправка друг проблем ми се јавуваше, а тоа да е случајно не верувам
   
 8. Pane-G

  Pane-G
  Gaining Experience

  967
  450
  9 Мај 2012
  Машко
  Хм чидна работа ?! Изгледа друг мајстор


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 9. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  494
  218
  7 oктомври 2014
  Се менува само стакло, но препорачливо е целосен екран, или од icloud заклучен да се префрли на твојот најдобра опција.

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
 10. Kiko93fukru

  Kiko93fukru
  Intern

  20
  37
  4 Септември 2013
  Машко
  друже стаклото на камерата ми е пукнато не е екранот
   
 11. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  494
  218
  7 oктомври 2014
  1500ден.

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
 12. Kiko93fukru

  Kiko93fukru
  Intern

  20
  37
  4 Септември 2013
  Машко
  ти мењаш стакло на камера или ?
   
 13. xLazyBoyx

  xLazyBoyx
  Intern

  6
  4
  28 ноември 2018
  Машко
  Redmi Note 6 Pro vs Mi A2? Poveketo gledam koj e podobar vo kamera, no isto taka i vo Operativniot Sistem.
   
 14. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  218
  163
  3 Јануари 2010
  Машко
  A2 и во камера и во оперативниот систем
   
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,441
  3,458
  1 Септември 2011
  Машко
  Дечки кој од овие два модела е подобар,Galaxy A6+ или Huawei P20 Lite?
   
 16. xLazyBoyx

  xLazyBoyx
  Intern

  6
  4
  28 ноември 2018
  Машко
  P20 Lite mi izgleda ko podobar no i A6+ ne e mnogu daleku so specifikaciite.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,441
  3,458
  1 Септември 2011
  Машко
  Гледав доста клипови,и читав,викаат дека подобар бил а6 плусот,искрено незнам како кога п20 лајт има 4гб рам.
   
 18. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,419
  1,828
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Препорачајте телефон до 300€. Ќе го корити девојче, така да камерата би била приоритет и да е помал.

  Рзгледував нешто P20 lite, Mi A2, A6, A7.

  Предлози?
   
 19. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  494
  218
  7 oктомври 2014
  а6 2018.

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
 20. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,441
  3,458
  1 Септември 2011
  Машко
  А7
   
 21. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  218
  163
  3 Јануари 2010
  Машко
  А8 , најсериозно , се поклопи така редоследно да е со моделиве на ауди :D:D
   
 22. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,474
  3,372
  11 Декември 2008
  Машко
  A6 или А8, овие А6+/А7 се доста поголеми/гломазни, а еден од условите беше да биде и со помали димензии.
   
 23. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,441
  3,458
  1 Септември 2011
  Машко
  Тогаш А8

  Испратено од SM-A605FN преку IT.mk форум апликација
   
 24. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,419
  1,828
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Денес бев до Ледиком, го видов A7, телефонот е масивен.

  Не ми покажаа A8, не знам зашто, а им кажав убаво дека барам помал телефон до 300€.

  Исто се мислам за G6-ката што се продава овде, ама некако стар модел, стар чипсет. Не дека нешто мења, ама...

  Мислење?

  Инаку, А8 ми изгледа баш идеален. Како стои со камерата во споредба со, пример P20 lite?
   
 25. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  584
  651
  2 Март 2011
  Машко
  А6ката има тротинет за чипсет. Стварно е чудно зошто во A серијата (и тоа 6ка) се става еден од најслабите процесори на денешнината. Не е ова J крш серијата, но очигледно дека тоа станува.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...