1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од alekcackko, 29 Август 2012.

 1. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,765
  11,347
  23 oктомври 2012
  Машко
  Дебаг не е вклучено по дифолт, ако не си го активирал ти, значи не е. Синхронизација на контакти неможе да не работи, нешто имаш грешно сетирано, па затоа гледаш само 250. Без да ти е активно адб не гледам баш некој начин како би се поврзал, освен можеби со некој тул на Алкател, али мали се шансите. Најверојатно единствена опција ти е да отидеш во мобилара, да побараш они привремено да стават екранче за да може да ти ги бекапираат контактите и да им платиш за услугата. Или па стекни нови пријатели и нови контакти...
   
  Misko6000, Deksa и на the_maker им се допаѓа ова.
 2. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  954
  1,316
  25 oктомври 2012
  Машко
  Пробај со ова + маус. Би требало да го препознае и да можеш да го отклучиш телефонот. Пробано исто на нереспонзивен екран без штиклирано usb debug. Ми заврши ептен работа.
  otg_micro.jpg

  За контактите веќе ти пишале, гугл контактс си функционира како што треба, си угасил синхронизација или не си ги зачувувал на гугл акаунтот.
   
 3. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,352
  1,142
  26 Април 2013
  Машко
  Не рaбoти otg нa idol 6030x прoбaнo oд мене пред гoдинa и нештo:(

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На Deksa и the_maker им се допаѓа ова.
 4. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Го превртев гугл наоколу ништо не најдов, т.е. се што најдов и пробав ама џабе... Ај па ако ништо друго ќе сменам дисплеј :)
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Дада баш размислував и за таа опција, но во листата што поддржува таква конекција не спаѓа мојот тел, а еве и Горан пробал. Фала ви на сите за одговорите!
   
 6. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,943
  14 Август 2014
  Машко
  Јбг, најпаметно :)
  Ако немаш adb debugging уклучено, практично си без опции.
  Да имаше Ми телефон, ќе можеше преку Mi PC Suite да добиеш Mirror :) , ама тоа сега не помага нели..

  Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,927
  27,637
  4 Септември 2008
  Што те интересира?
   
 9. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко
  Па ме интересира дали некој купувал мобилни од странава дали е сигурна :)
   
 10. Antonio Vasilevski

  Antonio Vasilevski
  Gaining Experience

  241
  98
  3 Јануари 2016
  Машко
  Другар порача маус, 2 месеци не му стига, им пишувана нив, му викаат дека забораиле да го пратат и тогаш го праќаат. Според ова искуство не ми изгледаат баш сигурни. Нешто како копија на али.
   
  На Hustle_till_i_die му/ѝ се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,927
  27,637
  4 Септември 2008
  Ако платиш со Пејпал немаш гајле.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко
  Незнам за телефоните дали се копии или оргинал,баш и затоа сакав да дознаам да не има некој од овде порачувано преку странава :)
   
  На AndrejFerdzo му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
 14. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  339
  432
  18 ноември 2013
  Машко
  Не би се согласил со твојата изјава досега 3 пати нарачано од истоимениот сајт без никаков проблем :)

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На STEFF му/ѝ се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јас не би купувал оригинали од gearbest.
   
  На DennyMK му/ѝ се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,927
  27,637
  4 Септември 2008
  Телефоните се 100% оргинали, кој бренд сакаш да го купиш?
   
 17. Stef1996

  Stef1996
  Intern

  1
  0
  27 Април 2016
  Машко
  Слика
  Image URL:


  Откажи
  Здраво дали телефонов е оригинал iphone 5s IMEI:352019066832134 кој може да провери да ми каже однапред благодарам позз
   
 18. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко
  Што мобилни имаш порачано и како си задоволен ?
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,927
  27,637
  4 Септември 2008
  Aj биди малце појасен.

  1. Кој телефон сакаш да го проачаш?

  2. Колку ти е максимален буџет?

  3. Кои ти се приоритети кои ги очекуваш од тој телефон?
   
 20. Hustle_till_i_die

  Hustle_till_i_die
  Gaining Experience

  151
  72
  21 Декември 2012
  Машко
  Не е за мене телефонот,само сакав да знам дали се реплики телефоните или се оргинални еве да речеме за Xiaomi,Lenovo,Huawei...
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,927
  27,637
  4 Септември 2008
  Не се реплики, тоа можеш да бидеш сигурен.
   
  На Hustle_till_i_die и STEFF им се допаѓа ова.
 22. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,661
  4,541
  23 Јуни 2015
  Машко
  Ако може да препорачате сервис кај што може да се купи и смени батерија на HTC One M7. Знам за мегамобил, али еднаш менував таму батерија за еден мој близок и не бев задоволен. 3та година на батеријава и почнува да си покажува знаци...20% батерија летнаа на спиење (7 саата), а и при интензивно користење премногу брзо се "цеди", што никогаш не било случај. Моментално правам фактори ама не верувам дека ќе помогне. Па бујрум :)
   
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,927
  27,637
  4 Септември 2008
  Нов телефон другар.

  Ова ако не си направил веќе фактори претходно, и било исто.
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 24. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,661
  4,541
  23 Јуни 2015
  Машко
  Сеа праам прв пат фактори од како го купив телефонот. Па ќе пробаме, но неверувам да помогне. Во секој случај фала на одговор.
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,927
  27,637
  4 Септември 2008
  Не инсталирај не-гугл апликации првите 2 дена, лимитирај на минимум.
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...