1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Payoneer картичка

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од MarkoHF, 22 Јули 2013.

 1. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,335
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  За колку време ти легнаа парите на сметка?
  Јас повлеков минатата среда абер немаат.
   
 2. Nethervor

  Nethervor
  Gaining Experience

  90
  117
  19 Јули 2013
  Машко
  Чудно, два пати веќе праќам, за 2 работни дена максимум стигнаа. Овие денови пак ќе повлечам.

  Твоите веројатно денес ќе легнат.

  Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 3. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,335
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Требаше најкасно во петокот да легнат. Се надевам дека денеска ќе легнат.
  Јас повлекувам еднаш месечно ради провизиите, ти веќе си изгубил 30 усд (една добра кафана). :D
   
 4. Nethervor

  Nethervor
  Gaining Experience

  90
  117
  19 Јули 2013
  Машко
  Да дупла провизија окркав, ама свесно, првиот пат беше пробно, вториот асално. :)

  Отсега и јас еднаш месечно, па може и еднаш на два да терам, зависно од ситуациите.

  Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Blagojcebt

  Blagojcebt
  Intern

  77
  22
  1 Септември 2009
  Машко
  што ако ја користиш картичката со години, и дури сега почниш да префрлаш на мак сметка, дали ујп бара извештај за мин време ?
   
 6. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,335
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Каков извештај, од банка?
   
 7. Blagojcebt

  Blagojcebt
  Intern

  77
  22
  1 Септември 2009
  Машко
  извештај од пајонир акаунтот
   
 8. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,335
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
 9. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,181
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Ти стигнаа?
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 10. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,335
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Уште не, денеска е пет-ти работен ден како се пуштени парите.
  Ако не сигнат денеска утре ќе се жалам. :)
   
 11. krcko

  krcko
  Intern

  8
  1
  12 Февруари 2020
  Женско
  Гледам дека многу од лугево почнаа да ги вадат париве надвор од државава, дали е тоа ради високите провизии на нашиве банки или нешто има врска со УЈП?
   
 12. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,181
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Не е ради "високите провизии на нашиве банки".
   
 13. Gjorgijaa

  Gjorgijaa
  Intern

  13
  3
  18 Јуни 2019
  Машко
  Епа поради што е ? дај еден точен и концизен одговор...
   
 14. CokeZone

  CokeZone
  Intern

  82
  46
  27 Декември 2015
  Почнаа да се плашат, ете затоа. Знам дечко што е програмер и вади плата 2000 евра месечно (минимум) и секој месец ја вади у денари, ене го гледам секој викенд журки нема гајле, многу се плашите. :mario:
   
 15. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  161
  104
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Денес баш вадев од Грција пари, исто платив провизии..Одприлика за 30.000 плаќав 1000-1500 не се сеќавам точно...сега чекам да легни трансакцијата па ќе те известам - за најточни детали
   
  Последна промена: 15 Февруари 2020
 16. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,335
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Во долари или во евра ти е картичката и во која валута те плаќаат?
   
 17. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  161
  104
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Имаше опција евра со 2.6 евра провизија, а имаше и за долари ама сумливо ми беше многу висока сума ми пишеше.
   
 18. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  161
  104
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Во долари мие
   
 19. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  586
  550
  20 ноември 2013
  Машко
  Во Грција € Payoneer зема провизија?
   
 20. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,109
  986
  4 Февруари 2014
  Машко
  Не.
   
  На null_ptr му/ѝ се допаѓа ова.
 21. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,335
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Затоа ти е провизијата, штом си во долари кај и да вадиш имаш провизија, нема поента да ги вадиш во странтство.
   
 22. Benedicta

  Benedicta
  Intern

  71
  27
  7 Декември 2017
  Машко
  Дечки дали на некој од вас ви ја имат блокнато опцијата за Global Payment? Значи потполнив се што бараа, како фриленсер, го прикачив инвоисот кој што го праќам до клиентите и ме одбија дека сум ги прекршувала правилата. А што точно сум прекршила не ми кажаа, и сто пати чекам и пишам на live chat, и тие само извини ми викаат, знам дека не сте среќни заради тоа, ве сфаќам бла бла и никој точно не ми кажува што е финтата. И ги прашувам дали има начин за enable, ми викат дека никогаш нема да можам :silentsry:
  Плус, пробаа вчера од payoneer na payoneer (кај мене) да ми пратат пари, и тоа неможе.
  Дали некој се соочил со ваков проблем и го решил? Стварно незнам што повеќе да направам..
   
 23. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,335
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Мора да има некакво образложение, не може туку така да ти ја блокнат.
  Предходно ти праќале пари преку Global Payment?

  EDIT:
  Гледам и други имале сличен проблем.
  И по некоја случајност тој што имал проблеми е од Македонија.
  Мене ми праќале перку Global Payment без никаков проблем.
  Payoneer blocked me from reciving payment from another payoneer?
   
  Последна промена: 17 Февруари 2020
  На Benedicta му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Benedicta

  Benedicta
  Intern

  71
  27
  7 Декември 2017
  Машко
  Стварно незнам зошто. Сега ми рекоа тој што сакал да ми прати пари да ги исконтактирал на live chat.. И не ми одговорија повторно зошто.
  Инаку да, ми имаат праќано. И преку GB, и од upwork си имат праќано. Сега паузирам од Upwork за да пробав дали ќе ми стасат парите. Стварно незнам што е проблемот. Нема друга опција како Payoneer...
   
 25. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,335
  639
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Од тоа што прочитав на нет блокираат во два случаја.
  Кога имаш нецелосни или противречни податоци внесено на твојот Payoneer акаунт, тоа блокирање е автоматски и наводно откако ќе направиш корекција автоматски ќе биде одблокиран Global Payment.
  И рачно блокирање по одлука на тимот за транскации на Payoneer, наводно тоа го правеле поради сомнителни транскации.
   
  На Benedicta му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...